Головна TV

10 ДНІВ ПОСПІЛЬ НЕ ДАВАЛИ ПИТИ, А ВАГА ЗМЕНШИЛАСЬ ДО 55 КГ: У «СНІДАНКУ З 1+1» МАМА АЗОВЦЯ ОРЕСТА

Улюблена програма українських телеглядачів «Сніданок з 1+1» в ефірі телеканалу ТЕТ у будні з 7:00 до 10:00 та у вихідні – з 8:00 до 10:00 продовжує розповідати українцям про оперативні новини в країні та долучати спеціалістів різних галузей. 

Днями відбулась одна з найважливіших подій війни: вдалось обміняти 215 українських захисників, серед яких 108 бійців полку «Азов». Серед звільнених – керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін, парамедикиня Катерина Поліщук з позивним Пташка та старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов, військова медикиня Мар’яна Мамонтова, яка перебувала в полоні вагітною, командир полку «Азов» Денис Прокопенко, командир морпіхів Сергій Волинський з позивним Волина, а також Дмитро (Орест) Козацький — автор легендарних фото з Азовсталі. Чотири місяці наші захисники та захисниці перебували у полоні ворога.

Ексклюзивно до «Сніданку з 1+1» долучилась мама Дмитра Козацького – Ірина Юрченко, яка розповіла, у якому стані наразі перебуває син та про їхню першу зустріч після полону. Говорить, що останні дні перебуває в неймовірно піднесеному настрої.

«Я хочу сказати, що ми дуже щасливі, але ще боротьба та звільнення України триває. Ми обняли Діму, це була така зустріч! Я дуже боялась, що він зміниться, що його події зламають, проте ні! Наші люди та наші воїни – незламні. Він схуд до 55 кілограмів, під час зустрічі майже годину не розмовляв, адже ці чотири місяці полону їм не дозволяли спілкуватись. Я переживаю неймовірний шквал емоцій і хочу, щоб їх відчула кожна мама, кожна родина нашої країни. Щоб ми дочекались усіх з полону, з війни – живими та цілими. Та щоб ми перемогли», – прокоментувала мама Ореста.

Щодо подробиць життя сина в полоні, Ірина розповіла, що вони з Дмитром майже не говорили про ці моменти, проте деякими спогадами він таки поділився з мамою. За її словами, наші захисники пережили голод, фізичні та моральні знущання.

«Йому давали шматочок хліба, а він його ділив на три частини, щоб поїсти протягом дня. Це просто жахіття 21 століття. Він розповів, що їм 10 днів не давали пити води. І говорить, що відтепер цінує кожний кусок хліба та їжу взагалі. За час полону він прочитав Біблію і сказав мені: «Мамо, тепер я знаю, чому ти нас вчила. Я тихенько читав «Отче наш», молився та розмовляв з Богом», – відверто розповіла Ірина.

Наші захисники вже в Україні, проте наразі перебувають на реабілітації. Як говорить мама Ореста, їм треба влитись у звичайне життя, адже вони з нього вибились на 7 місяців. Попереду на них чекає робота з лікарями та психологами, а рідні сподіваються, що матимуть можливість періодично з ними зустрічатись.

Ірина підкреслила, що син мріє знову повернутись до фотосправи, каже, що потрібно далі жити й працювати.

Також ексклюзивно до «Сніданку з 1+1» з включенням долучилась сестра Сергія Волинського – Тетяна Харько. За домовленостями, «Волина» є одним з п’яти командирів полку «Азов», які до кінця війни мають перебувати на території Туреччини. За словами сестри, їй вже вдалось поспілкуватись з братом телефоном.

«Коли я почула голос свого брата – це був найщасливіший момент у моєму житті. Розумієш, що найстрашніше все позаду для хлопців, яких звільнили. Проте дуже сумно, що велика кількість наших героїв все ще залишаються в полоні. Сумно, адже ми всі бачили, в якому стані вони повертаються звідти, які всі худі. І для хлопців, які ще в полоні, це пекло продовжиться», – поділилась Тетяна.

Сестра «Волини» розповіла, що про обмін вона та дівчата з «Асоціації родин захисників «Азовсталі» дізнались безпосередньо вранці у день події. Представники та представниці організації були запрошені на обмін для зустрічі героїв та їхньої підтримки. Проте кого саме будуть обмінювати – вони не знали.

«Я їхала на цю зустріч та не знала, буде мій брат обміняний або ні. Коли хлопці почали виходити з автобусів, я їх розпитувала, чи хтось бачив «Волину». І один з воїнів, можливо помилково, або я не так його зрозуміла, наче сказав, що бачив його в одному з автобусів. Я почала активніше бігати та питати. І потім зрозуміла, що скоріш за все брат не приїхав сьогодні. Новини не дивилась, була там, з нашими захисниками, підтримувала їх та дівчат, когось фотографувала на пам’ять. І тут телефонують і я чую голос свого брата», – розповіла сестра Волинського.

Тетяна зізналась, що це був досить емоційний момент і вона до кінця не могла повірити, що їй телефонує Сергій. І додала: «Не знаю, скільки разів я вигукнула його ім’я. Це була дуже коротка розмова, багато інформації він не встиг розповісти».

Сестра військового говорить, що згодом родина планує приїхати до Волинського у Туреччину.

Нагадуємо, щодня на глядачів «Сніданку з 1+1» очікують оперативні новини, поради від профільних спеціалістів, включення зірок та українців, які роблять усе задля перемоги України.  Не пропустіть щодня проєкт з  07:00 до 10:00, а у вихідні – з 8:00 до 10:00 на телеканалі ТЕТ, а також на YouTube. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.