Головна Культура

100 невідомих творів Марії Примаченко вже можна побачити в Українському Домі

Український Дім презентує унікальний проєкт «Марія малює» – 100 невідомих творів Примаченко. Виставка триватиме з 7 липня до 27 серпня 2023 року. На виставці глядачі вперше побачать сто картин легендарної художниці, адже ці твори з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица раніше ніколи не виставлялися.

Сьогодні ми гостро відчуваємо, що і сама Марія Примаченко, її стійкість перед лицем випробувань долі, а тепер і її картини стали символом української незламності. Велику частину експозиції становлять роботи, що стали реакцією художниці на пережите: війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні злидні, Чорнобильську трагедію. Поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає. Після трагедій війни Марія майже на 10 років полишила малювання, але повернулася, бо творчість була її способом існування.

Рік тому в Українському Домі відбулася виставка «Врятоване». Тоді Український Дім представив 14 картин Марії Примаченко, які дивом вціліли після російського ракетного обстрілу Іванківського історико-краєзнавчого музею. Люди стояли в довжелезних чергах, щоб побачити знамениті твори, в буквальному сенсі відвойовані у вогню. Виставка мала великий успіх та показала, наскільки нам потрібне світло, натхнення і сили, наскільки важливо мати зв’язок зі своїм культурним кодом саме зараз.

Назва проєкту «Марія Малює» відсилає нас до альтруїстичного світогляду художниці, до її стійкості та відданості своєму всесвіту. Саме тому слоганом виставки став вислів самої художниці – “Щоб люди жили, як квіти цвіли”.

– Ми готували цей проєкт з особливим настроєм та усвідомленням відчуття опори, землі, коріння, чогось дуже рідного, що так потужно промовляє з картин Марії Примаченко. Ця виставка глибоко резонує з нашим баченням актуалізації пластів і феноменів українського мистецтва, — розповіла директорка “Українського дому” Ольга Вієру.

Виставку супроводжуватиме публічна освітня програма, розроблена спеціально для проєкту: лекції, обговорення, майстер-класи.

Графік роботи виставки:

Вт-Нд, 11:00—19:00,

понеділок — вихідний.

Вартість квитків:

повний — 100 грн,

пільговий — 50 грн (для школярів і студентів).

Фото: Національний центр “Український дім” / Facebook