Головна Подорожі

5 місць в Україні, що можуть стати альтернативою відпочинку на морі, від ведучих тревел-шоу «КАМОН!»

Розпочинається літо, традиційний сезон канікул та відпусток. Звісно, зараз мало хто може дозволити собі відпочинок у класичному розумінні цього слова – на морі. Купатися в морі в Україні зараз може бути небезпечно, а їхати на морські курорти в інші країни – довго і дорого. Але і в нас є місця, що можуть стати прекрасною альтернативою морському відпочинку! Макс Узол та Ольга Манько, ведучі тревел-шоу «КАМОН!» на каналі К1, поділилися цікавими локаціями для відпочинку в Україні.

1. Дружбівський карʼєр

«Перше місце, яке може стати прекрасною альтернативою морю, – це Дружбівський кар’єр на Житомирщині, – розповідає Ольга Манько. – Це неймовірна локація – з блакитною водою і білими скелями довкола. Ми відкрили її для себе торік. Коли кадри з цього кар’єру просто розірвали інстаграм і тікток, ми поїхали, щоб побачити все на власні очі, перевірити, яка там інфраструктура. Місце дійсно дуже красиве – з прозорою чистенькою водичкою. Єдиний нюанс – це величезна кількість людей. Ми вирішили там переночувати з наметом, щоб зустріти гарний світанок. Але ніч була просто жахливою, тому що було дуже шумно: багато компаній сиділи до ранку, співали, слухали музику. Тому, мабуть, краще туди їхати в будні, щоб було менше людей. Ще треба зважати на те, що там досить глибоко. Тож якщо ви їдете з дітьми, беріть для них якісь надувні кола чи рятувальні жилети. Стосовно інфраструктури – торік там були тільки вуличні туалети, перевдягалень і душових не було. Що стосується їжі, то місцеві люди там продають холодні напої і щось, чим можна перекусити на місці. Та все-таки їжу краще брати з собою. А ще засмучує те, що наші люди забруднюють територію. Весь ліс довкола – у смітті. Тому хочеться все-таки достукатися до людей: якщо ви їдете в таке красиве місце – бережіть природу, не смітіть, прибирайте за собою».

2. Озеро Світязь

«Ще одна альтернатива морю – це найглибше озеро України, Світязь, – продовжує Ольга Манько. – Воно розташоване у Волинській області й належить до Шацьких озер. Це таке своєрідне море для людей із західних областей України. Я родом зі Львова. І в дитинстві з батьками ми завжди їздили відпочивати на Шацькі озера, бо на море в Одесу нам було далеко і дорого. В чому плюси відпочинку там? Озеро Світязь дуже чисте, воно величезне – майже не видно країв. І хоча це найглибше озеро України, воно має дуже пологий захід. Тобто 500-800 метрів вода тобі може бути по коліна, треба довго йти до глибини. Тому на цьому озері люблять відпочивати сім’ї з маленькими дітьми. Поруч є ще одне популярне озеро – Пісочне. Довкола – багато санаторіїв і будиночків, які здають в оренду, на різний смак і гаманець. Шацькі озера – це дійсно такий а-ля морський курорт. Там на пляжі пончики продають, які раджу обов’язково скуштувати, бо в них дуже особливий смак: вони пухкі, і всередині дуже багато начинки. Також там дуже багато риби продають. Одні з топових страв із риби, які теж варто скуштувати, – це копчений вугор або суп із вугра. Єдиний нюанс – цього року в’їзд до Шацьких озер зробили обмеженим, тобто, щоб поїхати туди відпочивати, вам потрібно попередньо зареєструватися у прикордонній службі й отримати відповідну перепустку. Але місце дійсно варте уваги».

3. Тернопіль

«Місто, яке я дуже хочу порадити людям для відпочинку, – це Тернопіль, – розповідає Макс Узол. – Прямо в центрі міста, поруч із історичними вулицями, розташований дуже красивий, доглянутий, мальовничий Тернопільський став. Його дуже круто облагородили. Там є два пляжі – Дальній і Циганка. Дуже красива набережна з фонтанами. Біля неї – Острівець кохання. Це місто, яке нагадує курорт, хоча Тернопіль не є курортним містом. Але, відпочиваючи на Тернопільському ставі, ти ловиш вайб моря. Особливо на пляжі Циганка, що розташований недалеко від центру. Там дуже хороша інфраструктура: є душові, туалети, дуже класний спортивний майданчик, чергують рятувальники… А також там можна покататися на сапах, катамаранах. Тернопільський став унікальний ще й тим, що по ньому ходять теплоходи. Є маленький екскурсійний маршрут, який триває десь близько пів години. Квиток на нього коштує 75 гривень із дорослої людини. Але, як на мене, цікавіший довгий маршрут, що триває годину. Квиток коштує для дорослих 100 гривень, і цей маршрут проходить під мостом. Це ще одна унікальна атракція, якої я більше ніколи не бачив. Тому що міст низенький, і коли теплохід під ним проходить, усіх просять прилягти на землю. І цей міст проноситься прямо над тобою. Це такий елемент екстриму, який можна відчути в Тернополі. І взагалі, сам Тернопіль – надзвичайно красиве старе місто з красивою збереженою архітектурою і кафешками рівня Києва – з історіями, легендами і дуже смачною кухнею. Тому поїхати в Тернопіль варто не тільки, щоб покупатися в їхньому чарівному ставі, але й щоб дослідити саме місто».
«Я ще хочу доповнити, що також цікаво для літнього відпочинку розглянути й Тернопільську область загалом, тому що там дуже гарна природа, є красиві каньйони, річки з облаштованими пляжами, – додає Ольга Манько. – Наприклад, у Заліщиках – гарний облаштований центральний пляж на березі річки Вільховець. Також у Тернопільській області є прекрасний Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад України».

4. Черепашинецький кар’єр

«Ще одне місце в нашому ТОПі – Черепашинецький кар’єр у Вінницькій області, – продовжує Макс. – Це водойма надзвичайної краси: блакитна вода, високі береги, сосни навколо. Тобто це, по суті, озеро посеред лісу. Багато людей приїжджають туди відпочивати. На початку сезону людей небагато, тому можна відпочити в тиші, у спокої. Але в сезон там може бути занадто шумно. Тому треба правильно обирати час для відпочинку. В чому унікальність кар’єру? В тому, що довкола є кілька берегів, різних за висотою. І коли заходиш на високий берег, то звідти відкриваються просто унікальні краєвиди. Можна взяти з собою стільчик, сісти і годинами просто спостерігати цю красу: блакитні води і зелені сосни. Інфраструктура там також непогана. Прямо на березі є база відпочинку – з кафешками, з будиночками, в яких можна пожити. Також біля бази відпочинку зробили невеличку набережну. Можна також покататися на катамаранах. Єдиний момент – офіційно купатись у цій водоймі заборонено. Хоча я з багатьма людьми спілкувався, вони там купались, сказали, що ті заборони вже давні. Ми особисто не купались. Але навіть на базі відпочинку облаштували пляж зі спуском у воду. Тобто вони розраховують на те, що все окей і можна купатися, хоча офіційно такого дозволу немає».

5. Озеро Сірка

«Ще одна з найкращих локацій, яку ми можемо порекомендувати, – це озеро Сірка у Львівській області, – додає Макс Узол. – Від Львова туди годину їхати. Воно розташоване біля Новояворівська. Це теж надзвичайної краси озеро. Хоча воно не таке велике, як Тернопільський став. Біля озера також дуже розвинена інфраструктура. Там можна пожити у сферичних будиночках. А особливість озера в тому, що воно – ТОП із активного відпочинку. Можна спробувати різні види спорту: покататися на сапах, на гіроскутерах чи зайнятися вейкбордингом».