Головна TV

KHAYAT: Боляче бачити поламані долі

Відомий український співак і музикант KHAYAT у студії програми #Муз_Оборона, яка виходить щосуботи та щонеділі о 17:30 на телеканалі “Дом” згадав перші дні війни та прийняття важкого рішення: лишатися в країні чи рятуватися і їхати за кордон. Також співак зізнався, що йому незручно публікувати в соцмережах фото та відео своїх виступів та спочатку було соромно виступати перед військовими.

Учасник проєкту “Голос країни”, фіналіст Національного відбору на “Євробачення-2020”, відомий співак, автор пісень і музикант KHAYAT у ніч, коли почалася війна мав виступ, тому про повномасштабне вторгнення дізнався з повідомлень та новин. Тоді артист і зрозумів – це точка неповернення.

“Мені подзвонив батько з питанням, що робимо – їдемо кудись чи залишаємося? Моя родина поїхала за кордон, я ж прийняв рішення залишитися, адже інакше не міг. Тоді ще були відкриті кордони, але я знав, що моє місце тут. Насправді, я не знаю, як правильно підбирати слова артистам, якщо вони не тут. Що можна сказати про Україну, будучи, наприклад, у Польщі чи в Німеччині?” – розповів KHAYAT в ефірі телеканалу “Дом”.

Співак залишився в Україні зі своєю бабусею, татом і його родиною. Сестра і мама поїхали. Тоді, зізнається, він відчув апатію. Сили та жага до творчості повернулися через місяць завдяки батьку.

“Тато дуже гарно грає на гітарі. Були вечори, коли ми сиділи в бомбосховищі і просто грали різні пісні. Потім так трапилось, що він награв мені мелодію, яка лягла за основу пісні “Під дощем”. Ця пісня – це заклик до єднання. До того, що ми маємо триматися і підтримувати одне одного, адже зараз українці – це велика родина”, – поділився KHAYAT.

Сьогодні музикант сприймає творчість інакше, ніж до війни. Зазначає – його місія дати людям правильні слова.

“Хочу, щоб люди після моїх концертів робили правильні вчинки – дзвонили своїм мамам, татам, бабусям… щоб були сказані “правильні” слова. Тому що я як ніхто знаю, як втрачати людей, знаю, як важливо почути потрібні слова, бо я колись не почув їх. “Під дощем” була піснею, яка допомогла зблизитись з батьком і я хочу, щоб таких історій в українців було більше”, – розповів співак у програмі #Муз_Оборона.

Співак зізнається, що йому важко публікувати в соцмережах фото та відео своїх виступів. Коли згадує, як в той момент почуваються його слухачі з, наприклад, Маріуполя, видаляє публікацію. Перший благодійний виступ KHAYAT відбувся у Бородянці Київської області. “Ми були у психоневрологічному диспансері перед людьми, які були заручниками у кадирівців. Одна помилка —  і всі ці триста людей могли померти. Велика дяка директорці цього диспансеру. Вона там єдина жінка, змогла всіх врятувати і це перенести. Вона мене дуже надихнула. Зараз я чітко усвідомлюю, про що говорю зі сцени”, — згадує виконавець.

Пізніше KHAYAT виступав в Ірпені та Бучі, що також пережили російську окупацію. Зізнається, що коли виступав перед військовими, спочатку відчував сором за те, що ті боронять країну, а він, мовляв, лише співає на сцені. “Потім вони самі мені сказали: “Ти тут — це твоє місце, наше місце — бути там. Дякуємо тобі за те, що ти тут”. Мені це допомогло усвідомити, що в кожного свій фронт”, — говорить співак.

В ефірі каналу “Дом” KHAYAT виконав одразу дві свої пісні “Під дощем” і “Коло” і зізнався – війна забирає в нього всі сили та натхнення, але він, як і всі українці не збирається здаватися: “Чим дужче по нам гатять, чим довше йде війна, тим менше слів я в собі знаходжу. Немає ресурсу щось казати. Я боюся, якщо це затягнеться, я перестану займатися своєю справою. Мені боляче. Боляче бачити поламані долі, чути, що у людей немає мети життя. Але я до останнього робитиму те, що маю! Для мене головне бути тут, бути з людьми”.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.