Головна Культура

Вийшла книга загиблого солдата Олександра Осадка

Вийшла посмертно збірка оповідань та новел військовослужбовця Олександра Осадка «Жити не можна померти». Воїн на позивний «Танго» загинув на Донеччині улітку 2022-го, виконуючи бойове завдання й урятувавши побратима.

Економіст за освітою та будівельник за фахом, він ніколи не вважав себе людиною творчою і не надто серйозно ставився до своїх письменницьких спроб. Та ті кілька історій, які устиг створити, свідчать про його неабиякий хист, про витончене почуття гумору, про вміння помічати й майстерно змальовувати деталі, а також обирати персонажами харизматичних сільських мешканців, зображених вправним та влучним словом. А ще автор мав незбагненний дар зазирати в майбутнє, яке постає таким буденним і пророчим з реплік його героїв.

Колоритні персонажі, змальовані так влучно, видаються дуже знайомими: чоловіки, що приїхали на фірі у кирзаках, вирішувати справу з начальником, що купив і обгородив дванайціть гектарів їхнього лісу; сусіди, що ведуть філософські бесіди і дегустують самогонку; родичі, що то закопують, то відкопують «національний український продукт», картоплю. Душа українського народу, наша непідробна щирість, винахідливість і завзятість проявлені у текстах Олександра сповна.

12 січня, о 19:00 онлайн розмова про книжку Олександра за участі Ганни Осадко і Юлії Мусаковської.