Головна TV

72 дівчини в одній кімнаті: Олександр Педан дізнався, як навчають майбутніх поліцейських

У новому випуску освітнього тревелу “УніверCheck” телеведучий розповів про Харківський національний університет внутрішніх справ і професію правоохоронця.

Через постійні обстріли Харківський національний університет внутрішніх справ був змушений евакуюватися. Оскільки навчальний заклад є потужним центром підготовки й навчаються там, несуть службу та працюють 10 тисяч осіб, то вишу довелося розділитися на два міста – Вінницю та Кам’янець-Подільський. В останньому зі зйомками освітнього тревелу “УніверСheck 2. Професії” побував телеведучий Олександр Педан.

“У Харкові університет мав потужну матеріальну базу: корпуси, гуртожитки, плац, кіберцентр. Але щоб не наражатися на небезпеку, а оскільки навчають  майбутніх правоохоронців, то вона досить висока, виш прийняв рішення евакуюватися. Нам було цікаво, наскільки швидко навчальний заклад “оговтався” після переїзду. І що нас приємно здивувало, це було максимально швидко. Університет дбає про комфорт своїх курсантів. Всього за два місяці вони зробили ремонт, стан гуртожитків і казарм дуже хороший. До всього, проживання безкоштовне”, – ділиться враженнями телеведучий.

Високими є також вимоги в Харківському національному університеті внутрішніх справ до своїх курсантів. День Олександр Педан разом із донькою Лерою прожили за графіком майбутніх правоохоронців і чесно зізналися, що не готові до такої дисципліни.

“Курсанти прокидаються о пів на шосту ранку, бо вже за пів години у них зарядка. На пари та з пар ходять командою. Мають всього 10 хвилин на прийом їжі. Витримати такий графік можуть далеко не всі, але це зрозуміло. Професія поліцейського складна, потрібно бути витривалим і підготовленим”, – каже Олександр Педан.

Доньку телеведучого найбільше здивувало те, що такі ж першокурсники, як вона, проживають у казармі – 72 дівчини в кімнаті.

“Попри те, що в одній кімнаті проживає дуже багато дівчат, у них чисто. Ліжка застелені наче під лінійку. Що мене ще здивувало – у казармі немає шаф, лише маленькі тумбочки поряд із ліжками. Дівчата сказали, що їм цього вистачає. Бо з одягу у них – натільна білизна та форма”, – поділилася враженнями Валерія Педан.

Нагадаємо, “УніверCheck 2. Професії” – це освітній тревел, у якому телеведучий Олександр Педан разом із донькою Лерою мандрують вишами України. Вони розповідають про найзатребуваніші спеціальності у навчальних закладах, влаштовують екскурсії гуртожитками та знайомлять зі студентським ком’юніті. Також у новому сезоні Олександр та Лера порушують питання усвідомленого вибору професії та діляться можливостями професійного зростання в Україні.