Головна Діткам

8-річна Кіра Касинець встановила світовий рекорд, щоб зібрати гроші на дрон

8-річна Кіра Касинець з Ужгорода не вперше вражає Україну та світ своїми ораторськими здібностями. А от рекорд встановлює вперше. Дівчинка продекламувала напам’ять найдовшу скоромовку у світі, яка складалася із 1035 слів. На це Кірі знадобилося аж 6:23:95 хв. Встановлення унікального рекорду України відбулося наживо – 10 липня у прямому ефірі телеканалу ТРК «Київ». Рекорд зафіксували в Національному Реєстрі Рекордів України.

Цей рекорд має важливу мету. Так маленька Кіра Касинець намагається привернути увагу громадськості і закликати людей не втомлюватись допомагати Збройним Силам України й усім, хто постраждав від воєнної агресії російських окупантів та потребує підтримки.

– Я довго думала, як можу особисто допомогти нашим захисникам, – каже Кіра Касинець. – У мене було мільйон ідей. Допоки, нарешті, не придумала вивчити напам’ять ду-у-у-у-уже довгу скоромовку. Приготуйтесь – вона дійсно безкінечна… Якщо вважатимете, що мій рекорд вартий вашого донату, я буду безмежно щаслива!

Талановита маленька українка вирішила вкотре здивувати власними здібностями – вона є переможницею багатьох конкурсів всеукраїнського та міжнародного рівнів із ораторського мистецтва й вокалу. Тренуватися перед рекордом дівчинці допомагала педагог з риторики Якушко Наталія Павлівна. На підготовку пішло близько двох місяців.

Декламуючи довжелезну україномовну скоромовку, дівчинка закликала людей донатити на дрон. Мова йшла про DJI Mavic 3 FMC, вартість якого – 110 тисяч гривень. Збір коштів оголосили до 15 липня. Про результати обіцяли оголосити.

Скоромовку дивимося, починаючи з 3 хв. 48 сек: