Головна TV

Ахтем Сеітаблаєв про зйомки картини “Мирний 21”: Прямо на знімальний майданчик прилетіли одні з перших ракет

Гостем програми “Ранок Вдома” на каналі “Дом” із ведучими Лілією Ребрик і Костянтином Октябрським став популярний український актор, режисер і сценарист Ахтем Сеітаблаєв. Митець розповів про історію створення, головну ідею та героїв фільму “Мирний-21”. 

На широкі екрани стрічка “Мирний-21” вийде 22 лютого. Ахтем Сеітаблаєв зазначає – цей фільм нагадає глядачам про ціну кожної маленької перемоги, яка веде нас до великої та омріяної цілі.

“Це реальна історія. Я дізнався про неї в 2014 році від тодішнього командира штабу Луганського прикордонного загону. Спочатку я в неї не повірив, але то була правда. Йшлося про те, що особовий склад Луганського прикордонного загону, який на 85% складався з жителів Луганська та Донецька, до останнього тримав оборону та дав гідну відсіч росіянам”, – розповів режисер фільму Ахтем Сеітаблаєв у програмі “Ранок Вдома”.

Митець не повірив адже у лютому 2014 року, під час окупації Криму, особисто перебував на півострові. Сеітаблаєв на власні очі бачив, як представники українських силових структур відвернулися від виконання своїх обов’язків. Тоді він навіть не розумів чи вистоїть Україна як держава, тому що ті, на кого всі сподівалися, ті, які присягнули на вірність Україні, й мали її захищати, цього не робили.

“Лише коли я познайомився з іншими свідками та учасником цих подій, зрозумів, що це правда.  Через сім років настав час розповісти особисту історію на фундаменті цієї. Ми з творцями фільму вирішили, що це історія про довіру, про звитягу, вірність присязі та братерство. В першу чергу про довіру, як фундаментальну ціннісну річ для кожної людини в родині, дружбі, в побудові держави. Навіть Френсіс Фукуяма свого часу сказав, що довіра — це надзвичайно потужний двигун у стосунках, побудові держави та економіці”, – поділився актор.

Назва фільму теж не випадкова – це адреса загону, про який йдеться у картині. Саме у кварталі Мирний у Луганську, у 21 будинку був розташований штаб Луганського прикордонного загону. Проте зйомки відбувалися в іншому, вже не менш історичному місці.

“Знімали у військовій частині у Василькові. Там були мої справжні друзі, з якими ми співпрацюємо не перший рік. Як на мене, один із нових метафоричних нюансів полягає у тому, що 24 лютого 2022 року туди прилетіли одні з перших ракет. Прямо на знімальний майданчик. Дякую Всевишньому, військові не загинули. Згодом ми приїжджали на той самий майданчик до будівлі, у якій знімали кіно. Зараз вже спостерігаємо зовсім не кіно, на жаль”, – розповів Сеітаблаєв в ефірі каналу “Дом”.

Одну з головних ролей у фільмі “Мирний 21” виконав відомий актор Паша Лі. Стрічка, на жаль, стала останньою у фільмографії артиста – 6 березня 2022 року він потрапив під обстріл російськими солдатами на Київщині.

“Так, це його остання роль. Коли ми шукали позивний для його персонажа, сталася цікава історія. Паша дуже полюбляв єгиптологію і про Крим багато знав. Ми перебрали різні варіанти та врешті зупинилися на позивному “Осіріс”. Це бог світла, бог, який відроджується. Коли Паша загинув, його друзі отримали запрошення на похорон від похоронного дому “Осіріс”. Так він зібрав усіх друзів. Мені не віриться досі, що він загинув. Сподіваюсь, що після перегляду фільму у глядача буде почуття гордості за героїв, натхнення та впевненості у тому, що ми не просто переможемо, а й відродимо країну. Ми зробимо це так, що жодна подія надалі не зможе змусити сумніватись у своєму виборі”, – коментує Ахтем Сеітаблаєв.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.