Головна TV

Акім Галімов на прикладах пояснив, як росія краде історію України

Автор документальних історичних фільмів на “1+1 Україна” Акім Галімов дав інтерв’ю для авторського проєкту Романа Кравця “Дивись” на “Українській правді”. Під час розмови вони обговорили найбільш недооцінену фігуру в історії нашої держави, програні битви росії, та як рф краде історію України.

Акім Галімов зазначив, що росія активно краде елементи української історії для побудови власної.

“Те, що було викрадено у нас, стало фундаментом тієї країни. Коли ми почали активно повертати свою ідентичність у часи незалежності, то вони зрозуміли, що їм загрожує небезпека. Адже дуже багато речей почало виринати на поверхню, які пов’язані більше з Україною, ніж із росією”.

Серед прикладів викрадання історії – вивезення кісток українських князів до росії. Під час захоплення Чернігова московитами у XV столітті вони забрали рештки з крипти Михайла Чернігівського, який зараз лежить в Архангельському соборі в Москві. Такі дії сприяють створенню неправдивого враження про історію та ідентичність України серед росіян.

“Туди приходять школярі, вони дивляться – один цар, другий цар, третій цар. І це створює для росіян відчуття, що якщо тут лежить Михайло Чернігівський, потім якийсь російський цар, то очевидно, що Чернігів теж якесь російське місто”.

Викрадення історії відбувається також через запозичення назв чи навіть символів. Петро І на початку XVIII століття ввів назву росія, до цього країна називалася Московією.

“Що таке Русь? Це Київ, Переяслав і Чернігів. Три області, які були серцем Русі. Коли вони запозичували цю назву, для них було важливо приєднати свою московську історію до історії Русі. Київ був потужною частиною загальноєвропейської історії. І, відповідно, московитам хотілося цим скористатись”.

Також стосовно пам’ятника Володимиру Великому, встановленого президентом путіним поруч із кремлем. Зазначається, що цей вчинок сприяє внутрішній пропаганді в росії, створюючи у відвідувачів враження, ніби історія Києва та росії тісно пов’язана, що є фікцією.

“Володимир Великий жив тоді, коли москви взагалі не існувало, він навіть теоретично там бути не міг”.

Чому росія ненавидить Петлюру, чи смерть путіна означатиме розпад імперії, та що є “ахіллесовою пʼятою” росії, дивіться у авторському проєкті Романа Кравця “Дивись” на “Українській правді”.

Нагадаємо, Акім Галімов – автор документальних історичних фільмів на “1+1 Україна”. Ще з 2016 року на “1+1” була презентована серія його документальних фільмів «Україна. Повернення своєї історії», які розвінчують російські історичні міфи та маніпуляції. Фільми Акіма Галімова збирають мільйони переглядів. Сумарно цикл документальних фільмів “Україна. Повернення історії” набрав близько 18 млн переглядів у YouTube. На його канал “Реальна історія”, який був створений у лютому цього року, підписано понад 300 тисяч осіб.