У нью-йоркському театрі West End Theatre, у треті роковини повномасштабного російського вторгнення, Дар’я Коломієць проведе документально-театральну подію Diary of War. Участь братимуть американські актори з Netflix, HBO і Бродвею – вони читатимуть історії українців.
Сценарій читань Diary of War заснований на однойменному подкасті Дар’ї, який налічує 41 історію про події перших тижнів великої війни.
У коментарі Суспільне Культура Коломієць розповіла, що це “надважливо”, щоб ці історії прозвучали саме 24 лютого, бо кожна починається саме з цієї дати, але три роки тому.
“Ми хочемо, аби кожен глядач у залі відчув себе частиною цього досвіду, подумав про те, як би він зустрів цей страшний ранок”, — додає вона.
У Нью-Йорку представлять 7 історій:
– Ірини Цибух (позивний Чека) — продюсерки й проєктної менеджерки Суспільного, яка розповідала про свою роботу бойової медикині добровольчого батальйону “Госпітальєри”. Вона загинула у травні 2024 року і відтоді читання Diary of War присвячені її пам’яті.
– Олени Нікуліної — дружини бійця полку “Азов” Максима Нікуліна, який перебуває в полоні вже 33 місяці. Вона описує, як дізналася про свою другу вагітність, коли чоловік був на заводі “Азовсталь”.
– Дениса Христова — колишнього телеведучого і волонтера, який останні три роки займається евакуацією цивільних із прифронтових територій.
– Юлії Кочетової — фотожурналістки, яка розповідає про воєнні злочини Росії. Зокрема, у 2024 році вона стала однією з переможниць премії World Press Photo з проєктом War Is Personal (“Війна — це особисте”).
– Ольги Булкіної — клоунеси у київській дитячій лікарні “Охматдит”, що в липні 2024 року постраждала від удару російської ракети.
– Марата Шевченка — диджея і звукорежисера, який навесні 2022 року виїхав з окупованого Куп’янська на мотоциклі, забравши з собою колекцію вінілів і вишиту сорочку.
– Юрія Марченка — головного редактора онлайн-медіа Platfor.ma, який втратив свого собаку через брак вчасної ветеринарної допомоги у перші тижні повномасштабного вторгнення.
Коломієць зазначає, що до кожних читань обов’язково долучає історію Нікуліної: “Цей щоденник лунатиме на кожній моїй події доти, доки Максим не вийде на волю. Таким чином ми нагадуємо іноземній аудиторії про те, що тисячі українців досі перебувають в російському полоні і тюрмах, і привертаємо увагу до захисників Маріуполя”.
У Нью-Йорку читатимуть історії 7 українців та українок про початок повномасштабної війни. Анастасія Сиваш
Читатимуть історії українців американські актори та акторки:
– Лайла Робінс (грала у серіалах “Американські історії жахів”, Доктор Смерть”, “Новий Амстердам”, “Секс і місто”);
– Ісменія Мендес (акторка серіалів “Помаранчевий – хіт сезону”, “Кайф з доставкою”);
– бі (b), відомі за серіалами “Ти” і “Впусти мене” від Netflix, “Стартап, що зазнав краху” від Apple TV;
– Джейк Гарт (актор серіалів “Підозрюваний”, “Відтінки синього”, анімаційного серіалу “Найзвичайніші хлопаки”);
– Карсон Елрод (грав у фільмах “Непрохані гості”, “Цілуючи Джесіку Стейн” та серіалах “Зло”, “Хороша боротьба”, “Кайф з доставкою”).
“Кожного разу я долучаю новий акторський склад, це театральні та кіноактори дуже високого класу. Цього разу з нами вперше Лайла Робінс, яку впізнають і багато українських серіаломанів за її ролями в культових проєктах. Я дуже вдячна їй та іншим акторам за участь — вони завжди роблять це як волонтери, донатять свій час і талант, аби історії з України почули ще більше глядачів”, — розповіла Дар’я.
Режисеркою події стала Муза Гурніс, яка вже не вперше співпрацює з проєктами Дар’ї.
Актори та акторки, які читатимуть історії українців про початок повномасштабної війни. Анастасія Сиваш
Також у читаннях братиме участь співачка і бандуристка Терин Кузьма, а ще вокалістка та учасниця народного колективу Ukrainian Village Voices Уляна Приймак.
Оскільки подія благодійна, то проведуть аукціон. Лоти передали й герої історій: Марат Шевченко віддав одну із врятованих платівок, Юрій Марченко — свою книгу про 50 символів українського спротиву, а батьки Ірини Цибух — шеврон, дизайн до якого розробила вона сама.
Усі кошти спрямують до організації United Help Ukraine, яка надає гуманітарну, медичну та психологічну допомогу постраждалим від війни з 2014 року. Зокрема, частину передадуть батальйону “Госпітальєри” на закриття поточних потреб підрозділу.
“У США увага до України, звичайно, знижується, і це нормальний процес, тому що всередині країни відбувається дуже багато своїх змін. Тому, як мінімум, цей проєкт має існувати далі як нагадування про нас і нашу боротьбу. А як максимум — залучати все більше іноземців до нашої підтримки: фінансової, інформаційної, ціннісної. Я ставлю на меті зробити так, аби кожен, хто вийшов із зали після читань, став союзником України — досі нам це вдавалось”, — додає Коломієць.