Відомий режисер та продюсер Алан Бадоєв розкриває все більше деталей про новий документальний проєкт “Довга доба”, створений спільно з телеканалом “1+1 Україна”. Стрічка була вироблена з 200 годин відео, знятого українцями на свої ґаджети. Це унікальне свідчення трагічних подій і злочинів росії очима героїв і документ, написаний голосами українців.
Сьогодні стало відомо, що над музичним оформленням документального проєкту працював відомий музикант та композитор Євген Філатов. Композитор каже, що в роботі над саундтреком використовував як класичні, так і зовсім неочікувані варіанти звучання:
– Для мене як для кінокомпозитора робота починається з пошуку звучання музичного ландшафту та музичних фарб, які я змішую. В проекті “Довга доба” є класичні приклади, коли музику грає симфонічний оркестр, але є і не зовсім некласичні. В процесі написання я експерементував, грав на дзвонах за допомогою смичка, грав на унікальному інструменті Юфон, який був зроблений на замовлення, співав, робив шумові ефекти. Це 100% ексклюзивний підхід.
Євген каже, що коли закінчив роботу над треками, то одразу побачив в цьому символізм:
– Офіційний саундтрек «Довга Доба» – 24 треки. Коли я порахував і виявилося, що їх дійсно 24 – дуже зрадів, тому що побачив в цьому символізм: 24 треки, 24 години. Для мене довга доба, майже як для всіх українців, напевно, – це весь цей довгий час після 24 лютого, в який ми живемо, боремося за нашу культуру, за нашу землю, за наше майбутнє.
Над створенням музичного оформлення Євген працював у Чернігові, у родинній садибі своєї дружини Наталі Жижченко, більш відомої як Onuka. Дерев`яний будинок збудований у 1904 році має велику майстерню музичних інструментів, адже дідусь Наталі Олександр Шльончик був майстром музичних інструментів. Останні декілька років Наталія та Євген займалися реставрацією будинку.
Як саме Євген Філатов, композитор проєкту, шукав музичне звучання для проєкту, дивіться за посиланням:
https://www.instagram.com/p/CxxDwMnNWVw/?img_index=1
Нагадаємо, “Довга Доба” — це документальна подорож життям українців під час війни. Кожна історія у стрічці — кіно, яке знімали наші герої на свої ґаджети. Кожна хвилина відзнята українцями на мобільні телефони. Деякі герої вижили, деякі були вбиті.
Читайте особистий щоденник Алана Бадоєва у соц.мережах документального проєкту.
Соц.мережі документального проєкту “Довга доба”.
Instagram: https://instagram.com/dovha.doba