Головна Культура

Андрій Білецький: 14 жовтня – День тих, хто всю нашу історію боровся і не здавався навіть перед найсильнішим ворогом

14 жовтня 1942 року постановою Української Головної Визвольної Ради було визнано датою створення Української Повстанської Армії.

З тих пір це назавжди день тих, хто всю нашу історію боровся і не здавався навіть перед найсильнішим ворогом.

80 років тому це були воїни УПА. Українці на той момент не мали власної держави, але стали першою нацією у світі, яка збудувала професійну повстанську армію. Військо з добровольців, яке майже 20 років тримало у страху окупаційну «червону» армію. Провідники ОУН Степан Бандера, Роман Шухевич, Євген Коновалець, Андрій Мельник та інші чітко розуміли – за Волю України треба воювати. А отже потрібно створювати сильну армію.

Перші добровольці тренувалися на підпільних квартирах та в лісах. Зброю, набої та однострій часто здобували в облавах на склади окупантів. Головна підтримка та опора тодішніх націоналістів – місцеве населення. Яке давало їжу, лікувало, передавало інформацію. Це ті українці, які хотіли мати свою державу і підтримували своє військо.


Сьогодні естафету боротьби перейняли ми, українські військові, українська армія 21 століття. Яка так само формується та вдосконалюється буквально на полі бою. Ціна питання, як і 100 років тому – існування вільної та сильної України. Тільки масштаби боротьби значно розширились. Маємо унікальний шанс завершити справу наших попередників, перемогти росію та остаточно поставити всі крапки над «і» в історії Незалежності України.

@BiletskyAndriy