Актор театру та кіно Андрій Ісаєнко поспілкувався з журналісткою Аліною Доротюк. Актор відверто розповів про запрошення на зйомки до москви від російського режисера та позицію щодо мовного питання.
Андрій поділився, що переломним моментом у кар’єрі вважає українську культову стрічку “Кіборги”, яка розповідає про оборону Донецького аеропорту під час війни на Донбасі. Коли на великі екрани виходив фільм про українських героїв, акторові навіть надійшла пропозиція попрацювати з російським режисером у москві. За словами актора, це була історична картина про 60-ті роки. Але Андрій Ісаєнко відмовився:
– Мені по телефону Андрій Смірнов (російський режисер – прим, ред) стверджував, що це нейтральна штука. Я кажу: “Ви розумієте, що я не можу. Навіть якби я хотів на все забити і спробувати все-таки вступити в ту лужу, як я зараз розумію, але я не можу зрадити свого глядача”. Тут зараз через тиждень виходить прем’єра “Кіборгів”, картина про українських героїв воїнів. І я, той же Субота, який поїхав зніматися в москву через 2 тижні після прем’єри. Це нечесно.
Проте попри відмову Андрія, режисери все-таки відправили сценарій. Ознайомившись з ним, Ісаєнко лише закріпив своє небажання зніматись у подібних картинах:
– Зі всіх ролей мені пропонували зіграти єдиного зрадника у фільмі – хохла Колі. Я перетелефонував режисерові, аби запитати, про яку нейтральність картини він говорив. Я сказав, що ви можете грати, кого хочете, але я не буду. І я в принципі позиційно не буду їхати до вас.
Також актор поділився власною думкою щодо українізації та переходу на українську мову:
– Я виріс у Запоріжжі, все навколо було російською мовою, я перейшов на українську мову, коли у нас із дружиною народилась дитина. Моя дружина завжди була україномовною, тому після народження доньки, ми прийняли спільне рішення – вдома спілкуватися тільки українською, тому зараз Марія, як і ми, говорить виключно українською мовою.
Цього року донька Андрія пішла у 1 клас. Ісаєнко зазначив про проблему, що багато дітей досі спілкується російською. Втім Марію виховують, щоб вона продовжувала спілкуватись українською, навіть якщо всі будуть говорити російською:
– Я сподіваюсь, що там через рік, два, вона буде 100% україномовною і потім за нею будуть тягнутися. І хотілось би всім батькам, які розмовляють російською мовою і кажуть, що “яка різниця” показати декілька відео привілеїв “руського мира” і щоб вони передивлялись це і все-таки таки якось переключалися.