Головна Інтерв'ю

АННА ДОБРИДНЄВА: СТРАХИ ТА ВІДКРИТТЯ ЗА ЧАС ВІЙНИ

В цей складний час у кожного українця свій фронт боротьби. Співачка Анна Добриднєва у ексклюзивному інтерв’ю для читачів «TV-Парку» розповіла, як вона допомогає своїй країні.

– Який день з початку повномасштабної операції був для Вас найстрашнішим?

– 24 лютого. Я була в Україні, але не в Києві. Ми з батьками виїхали відпочивати на Закарпаття: каталися на лижах. Я взяла з собою мінімум: валізку речей, лижні костюми, светр і щось ще. Ходили чутки, щоб готувати тривожну валізку, що можливе вторгнення, але ні я, ні мої батьки в це не вірили. І коли 24 лютого ми зрозуміли, що в країні почалася війна, це був такий жах – пам’ять на все життя. З того моменту я не виїжджала з України – це моя принципова позиція – бути зі своїм народом на своїй землі. На сьогоднішній момент в мене понад 70 благодійних концертів на підтримку переселенців, військових, медиків, діток. Я хочу обійняти усіх дітей України, підтримати всіх мешканців, зарядити всіх військових. Від того, що я можу принести хоч яку користь, відчуваю себе по справжньому щасливою. І ми з «Командою А» (українські артисти, що на початку війни об‘єдналися у творчу команду) зібрали вже понад 3,5 млн гривень на допомогу ЗСУ. У нас незвичайні люди, які в цей складний час готові підтримати один одного і наші збройні сили! Я просто в шоці!

– Що нового Ви відкрили в собі за цей час?

– Ви знаєте, на стрес у всіх різна реакція. Є три типи реакції: завмри, біжи та бий. Я відчула себе сконцентрованою, дуже сильною і скоріш за все по моєму типу – це бити. Я концентрую енергію, і в мене її багато. Хочу діяти, не можу сидіти вдома: треба кудись їхати, щось робити. Я про це ніколи не знала і не думала, що в найважчій ситуації у своєму житті буду такою. Це я в себе відкрила.

– Яке було найбільше розчарування?

– Розчарування було через те, що люди, які мають величезні аудиторії, їх вплив та довіру, просто мовчать. Я говорю не про українців: всі свідомі українці з 24 лютого почали дуже чітко, спрямовано виголошувати свою позицію. Я про російських артистів, якими раніше захоплювалася, передивлялася. Є багато артистів з українськими паспортами, і вони нічого не сказали! Мені здається, що якби кожен зробив такий влучний пост у своїх соцмережах, то величезна аудиторія хоча б щось збагнула, або хоча б захотіла подумати, пошукати інформацію. Але від їхнього мовчання в мене було дуже сильне розчарування.

– Що для Вас є заспокоєнням?

– Наші збройні сили України. Їх стійкість, їх надзвичайна сила, мужність і потужність. Ми розуміємо, які вони герої. За кожну хвилину нашого життя тут, за кожний ранок, за все ми віддячуємо їм. Вони нас боронять, ризикуючи своїм життям. Коли я бачу їх успіхи – це краще будь-якої медитації.

– Де були Ваші концерти?

– У дванадцяти областях України! Це були і маленькі прихистки, і великі сцени, і бомбосховища, і військові частини. На День Конституції ми навіть поїхали на першу позицію, на першу лінію оборони. Це було біля російського та білоруського кордону. У нас був у місті концерт, і люди не вірили, що ми приїдемо – це було небезпечно. Це були такі емоції, які неможливо виказати словами! Находячись там перед нашими військовими, відчуваючи цю силу та потужність, моя мрія – щоб хоча б на хвилинку кожен українець відчував те, що я в цей момент. Наші військові – наші круті янголи!

– У Вас є нові пісні, які були написані за цей період?

– Так. На початку війни в мене була внутрішня творча прірва. Було дуже багато емоцій, але пісня – це мій діалог зі світом. Я всі свої емоції дуже чесно розказую аудиторії. А тут я розумію, що їх так багато і вони такі різні, що не можу нічого сказати! І від того боялася, що взагалі ніколи нічого не напишу. Але я написала пісню «Дитинство» і посвятила всім діткам, які постраждали від рашиської агресії. Це була моя сповідь і біль. Досі, коли я її співаю на концертах, бачу дітей, які бачили війну на свої очі, чули її звуки – не можу стримати сльози. І люди плачуть разом зі мною. А ще нещодавно я випустила життєствердну, оптимістичну пісню, яка називається «Хай буде мир!». Я її створила разом з фондом «Мрійники України», який допомагає нашим творчим діткам. Я всі авторські права віддала їм, тобто все, що вони будуть збирати від прослуховувань цієї пісні, піде на допомогу діткам.

Наталія Кряж

Інтерв’ю проводилось під час презентації масштабного проєкту по відбудові України вже зараз та після перемоги, де був організований благодійний аукціон з продажу колекції Андре Тана, створеної в колаборації з фондом “За мирне небо” та фотовиставка зірок у мерчі від Андре. У підтримці фонду взяли участь Тамерлан та Альона, KHAYAT, Анна Добриднєва, Анна Жижа, Гена Вітер. Кошти будуть направлені родинам постраждалих від обстрілів. Зараз головна задача фонду – підготувати максимальну кількість осель до зими, адже це збереже для людей зону їхнього комфорту, дозволить не міняти місце проживання та продовжувати господарювати та готуватися до холодів під власним дахом. З перших днів війни фонд вже ліквідував наслідки в більше ніж 200 будинках по всій країні, роздав допомогу більше ніж 30 000 постраждалим та задіяв у своїй команді 65 волонтерів.