Головна TV

АННА ТРІНЧЕР: «НІКОЛИ НЕ ДУМАЛА, ЩО Я ЗРОЗУМІЮ ПІСНЮ ПРО ВІЙНУ»

Співачка, блогерка-мільйонниця Анна Трінчер і учасники гурту MBreeze Сашко та Ілля Біляки стали гостями проєкту #Муз_Оборона на каналі «Дом». Вони розповіли історію воєнних композицій «Не залишай», «Ти робив мені каву», «Ця війна» і «Окупанту». Анна Трінчер також поділилась спогадами, як перші місяці війни жила зі своєю майбутньою свекрухою, як оголосила «конкурс на українську пісню» і що допомогло їй подолати моральне спустошення.

Анна Трінчер в інтерв’ю каналу «Дом» розповіла, що не вірила в реальність війни, хоча її тоді ще наречений, а тепер чоловік Олександр Волошин дуже нервував і говорив «буде війна».

«24 лютого почалося жахливо, як і у всіх. Напередодні мій чоловік просто не міг сидіти на місці. От він казав: Ну, буде війна. Всі про це кажуть, і чого ми сидимо, чого ми в це, як дурні, не віримо», – пригадує Анна Трінчер.

Перші місяці війни Анна жила разом з мамою Олександра Волошина. Співачка розповіла, як спостерігала за переживаннями мами нареченого, чоловік якої був на фронті, бачила, як свекруха чекала від нього смс, як переживала панічні атаки, і всі рідні намагались її заспокоювати. З цих переживань та спостережень народилась композиція «Не залишай».

«Коли я була всі перші два місяці з мамою Саші, я спостерігала за тим, як сильно вона чекає смсок від свого чоловіка. Він військовий, він був на передовій. Як вона кожного разу здригалася, ридала, коли приходили новини з тих районів. Вона все кидала, в неї були панічні атаки. Ми всією сім’єю її заспокоювали. Я розумію, який це жах. Найрідніша твоя частинка зараз в небезпеці кожного дня, і тому мені як жінці, хотілось передати ці почуття», – говорить Анна Трінчер.

Співачка розповіла, як зараз проходять її концерти, чому сьогодні пісні набули зовсім іншого сенсу. Зі сльозами на очах, Анна Трінчер відверто зізналась, як на концертах її вражає сила духу наших людей.

«Співати для мене зараз це така двостороння ситуація, з одного боку, це те, чим я живу, те, що наповнює мене. А з іншого – це просто нестерпний біль, бо ти співаєш вже зовсім інші пісні. Ти співаєш про війну, це дуже боляче. Кожен раз – просто на шматки. Пісні набули зовсім іншого сенсу. Ніколи не думала у своєму житті, що я зрозумію пісню про війну. Кожного разу я стою і плачу на сцені, а співати й плакат неможливо. І в цей час, коли я починаю плакати, – починає співати зал. Це така магія, – ділиться емоціями співачка. Я була в ОХМАТДИТі. Я виходжу до цих дітей, деякі втратили своїх батьків, у деяких були дуже важкі операції, а вони настільки люблять життя, вони настільки щиро посміхаються.  І ти думаєш: яка ж я дурна була, люди так багато втратили, і вони вміють любити життя краще, ніж я. Це мене дуже сильно вразило».

В інтерв’ю каналу «Дом» Анна Трінчер розповіла, як і коли зрозуміла, що потрібно діяти, щоб якось витягати себе та інших з важкого психологічного стану. Вона оголосила конкурс на українську пісню й отримала на електронну пошту кілька тисяч листів з віршами, музикою, піснями. Серед них співачка знайшла «свою пісню», так народилась композиція «Ти робив мені каву». Її Анна Трінчер виконує разом з учасником українського поп-рок гурту MBreeze Олександром Біляком.

«На другому тижні війни я зрозуміла, що деградувати далі вже немає сил. Бо знаєте, таке максимальне моральне спустошення, нерозуміння майбутнього, нерозуміння сенсу життя. Тому я оголосила конкурс на українську пісню. І на пошту за день насипалось близько шести тисяч повідомлень. І це не просто повідомлення, все: тексти, вірші, музика, пісні, – це настільки наповнене болем, стражданням. І це все настільки було зрозумілим мені. Серед усіх цих пісень я знайшла пісню «Ти робив мені каву», – розповідає Анна Трінчер.

Олександр Біляк також завітав до студії #Муз_Оборони разом зі своїм братом, другим учасником MBreeze,  Іллею. Хлопці розповіли, як мужність українців надихає їх продовжувати писати пісні. Як у перші дні, вони ще пробували звертитись до росіян, тому їхня композиція «Ця війна» створена двома мовами, але зрозуміли, що це марно. Тому навіть пісня-послання «Окупанту» написана українською.

«Спочатку це був шок, як і для всіх українців.  І була така пісня «Ця війна», така рефлексія. Я хотів, щоб нас почули в Росії. А думав, що вони повинні почути і виходити на майдани. Але ні… І тоді ми вирішили – давайте писати українською. Захотілось написати послання окупанту. Нехай вчать (українську мову – ред.), щоб зрозуміли, що їх чекає на наших землях, який прийом від ЗСУ», – говорить Олександр Біляк.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом.