Головна Культура

Антон Вельбой програв суд проти Papa Music: тепер він винен лейблу $300 тисяч

Співак Anton Velboi (Антон Вельбой), що раніше виступав під псевдонімом Wellboy, програв суд проти музичного лейбла Papa Music. Про це повідомив юрист Papa Music Олександр Селіванов.

За його словами, суд задовольнив позов лейбла. Минулого тижня відбулося засідання, на якому Антона Вельбоя зобов’язали виплатити Papa Music 300 тисяч доларів за дострокове розірвання договору.

Юрист зазначив: “Це ще не кінець, але все ж таки якогось checkpoint досягнуто”. Він зазначив, що вів проєкт Wellboy із самого запуску.

Окрім цього, Олександр Селіванов пригадав, що громадськість вразило те, як за наявності контракту “артист міг піти безкарно”. Він наголосив, що такі справи не вирішуються “за клацанням пальців”, як у “серіалах про юристів”.

“Це принциповий кейс для всієї індустрії. Він показує, що контракти діють, їх треба дотримуватись, а за свої вчинки треба нести відповідальність. Тому, шановні інвестори в музику, видихайте. Ви захищені”, — додав Селіванов.

Насамкінець представник Papa Music поділився, що “було вилито багато бруду” — як на нього особисто, так і на лейбл, і дорікнув суспільству за відсутність критичного мислення. Чоловік зауважив, що ця історія “проявила відсутність поваги до інституту права в українському шоубізнесі”.

“Неправдиві відповіді на адвокатські запити, фальшиві договори, наплювання на порушення авторських прав з метою проведення концертів та заробітку, прикривання порушень благодійністю, умовний шантаж — це все частина цього шляху”, — підсумував він.

Конфлікт Антона Вельбоя з Papa Music

У вересні Anton Velboi (Антон Вельбой) в етері шоу “Вікенд Нової Музики” на Радіо Промінь поділився, що “потрапив у юридичну пастку” співпраці з музичним лейблом Papa Music, з яким на той час ще мав контракт.

Стримінгові платформи заблокували його сингл “Люди на Землі” на наступний день після релізу, а YouTube видалив кліп на пісню за режисурою Сашка Багазія. Anton Velboi зазначив, що ситуацію з правами у його випадку може вирішили лише суд.

“У мене був і є контракт з лейблом PAPA music. Він не розірваний. Я думав: якщо випущу пісню під новим ім’ям, напишу сам музику і слова, якщо ніхто, крім мене, не буде до цього дотичний, то мені вдасться. Але виявилось, що це все не так просто. Наприклад, дистриб’ютор дистриб’ютору може подзвонити з вимогою видалити трек музиканта з усіх платформ, бо він, мовляв, його артист. І ніхто не відмовить, бо, скажімо, у PAPA music чи Best Music є авторитет, за допомогою якого вони можуть впливати на музичну індустрію в нашій країні. Тому трек видалили, заблокували кліп на YouTube”, — розповів Антон.

Також музикант зазначив, що сам придумав свій псевдонім — Wellboy. З ним він з’явився на шоу “Х-фактор” — задовго до випуску пісень “Гуси”, “Вишні” та інших.

Зрештою, Антон пояснив суть ребрендингу:

“Коли я це втратив, то не знав, що робити. Звісно, можна було б вигадати собі псевдонім, наприклад, Брудний розбійник чи Хороший хлопчина, але я вирішив, що просто залишу ім’я та прізвище в такому написанні, як у паспорті. І це точно у мене ніхто не забере.”

Виконавець прагнув у судовому процесі залишити за собою можливість виступати під псевдонімом Wellboy та запобігти блокуванню його контенту.

Окрім цього, Вельбой пояснив, чому вирішив завершити співпрацю з Papa Music:

“Я прагну розірвання контракту, бо коли його підписував, не думав, що все так складно. Мені здавалось, що це, як робота. І якщо ти на ній не витримуєш, то можеш звільнитися. Але виявляється, що все не так”.

Зазначимо, що Papa Music — власник знаку для товарів і послуг Wellboy. За дострокове припинення співпраці була передбачена певна грошова компенсація. Лейбл запропонував артисту суму, меншу в десять разів, ніж передбачав контракт — проте це не влаштувало Антона.

Перш ніж владнати юридичні питання з попереднім лейблом, Антон випустив нову пісню “Люди на Землі” у співпраці з музичним дистриб’ютором The Orchard.

Оксана Заблоцька, Суспільне Культура

Фото: Instagram