Головна Техно

AS-90 – скоро в Україні британські САУ

Британська САУ AS-90, фото ілюстративне

Великобританія посилить оборонну підтримку України і, крім танків Challenger 2, також передасть для Збройних Сил України свої 155-мм самохідні артилерійські установки. Про це йдеться на сайті британського уряду з посиланням на прем’єр-міністра країни Ріші Сунака, повідомляє Defence Express.

Так, попередньо Україна має отримати близько 30 британських САУ AS-90, а подробиці про ці постачання міністр оборони країни має повідомити у понеділок, 16 січня.

У повідомленні йдеться також про таке: “Найближчими днями Великобританія розпочне навчання Збройних Сил України використанню танків та артилерійських систем у рамках ширших зусиль Великобританії, під час яких за останні шість місяців пройшли навчання тисячі українських військових”.

До речі, у контексті САУ AS-90 можна згадати таке – ще у квітні минулого року повідомлялося, що Великобританія планує поставити ЗСУ ці САУ, однак згодом за уточненою інформацією стало відомо, що йшлося все ж таки 105-мм легкі буксировані гаубиці L118.

Британська САУ AS-90 була прийнята на озброєння у 1992 році. Всього було побудовано 179 таких машин, однак наразі на озброєнні збереглося 89 одиниць САУ AS-90.

Має довжину ствола у 39 калібрів і може нищити цілі стандартними снарядами на дальності до 24,9 км. Є також версія з довжиною ствола у 52 калібри (AS-90 Braveheart) з дальністю до 30 км, однак від неї згодом вирішили відмовитися. Вміє стріляти “чергою” по 3 постріли за 10 секунд. Швидкострільність за умови інтенсивної стрільби – 6 пострілів за хвилину, тривалої – 2 постріли за хвилину.