Головна АЗОВ 22

Асоціація родин захисників «Азовсталі» нагадала про Оленівку під ворожим посольством

29 липня у Києві під будівлею посольства рф відбувся захід з ушанування жертв теракту в Оленівській колонії, внаслідок якого загинуло щонайменше 53 захисників «Азовсталі» з «Азову», а понад 130 було поранено.

Теракт в Оленівці, що відбувся рік тому у ніч з 28 на 29 липня, став найкривавішим злочином росії проти військовополонених, яких окупанти вбили беззбройними уві сні, не змігши перемогти на полі бою в Маріуполі.

Під час заходу, організованому Асоціацією родин захисників «Азовсталі», учасники закликали звільнити українських полонених, зокрема бійців «Азову». Перед присутніми слово взяли: Ольга Андріанова – організаторка акції та представниця Асоціації, яка втратила коханого в теракті Оленівки, Дмитро «Дипломат» Андрющенко та Богдан «Пугач» Грішенков – бійці бригади «Азов», юрист Дмитро Ланкін та родичі полеглих в Оленівці азовців «Сенсея» та «Кадета». Біля посольства були розміщені двоярусні ліжка – подібні до тих, на яких спали військові в полоні, а артисти театру імені Лесі Українки розіграли театралізовану сцену про ніч трагедії. Наприкінці заходу присутні запалили сотні променів памʼяті на честь полеглих.

Після того нічного вибуху про Оленівку заговорив світ. І хоча з тієї дати минув вже рік, обставини масового вбивства полонених досі невідомі. Не названі й прізвища осіб, причетних до вчинення цього злочину, а міжнародні організації досі не можуть потрапити до місць утримання українських військовополонених, хоча вони мають мандат на відвідання полонених.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» дякує всім присутнім за вашу підтримку та увагу до трагедії. Разом – сила!

Особлива подяка:
Композитору INOYSON;
Акторам: Анастасії Капінус, Глібу Сурязі, Вадиму Єрмишину,
Глібу Маціборі, Ігнату Кучеровському, Валерію Філіпенко, Максиму Мартощуку, Олегу Воронько;
Режисеру Славі Юшкову.

Фото: Дмитро «Орест» Козацький

@AzovstalFamilies