Головна АЗОВ 22

Азовець Керч: У 2014 році я виїхав, щоб почати боротьбу проти того, що побачив під час окупації Криму

26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації. Боєць «Азову» Друг «Керч» був одним з очевидців російського загарбання Криму. Звичайний солдат української армії, він був готовий чинити спротив окупантам. Зіштовхнувшись зі зрадниками серед офіцерського складу, «Керч» покинув територію півострова разом з іншими військовими, які лишились вірні присязі, і продовжив службу у лавах Збройних сил під час російсько-української війни. Читайте спогади друга «Керча» про настрої населення півострова, дії окупаційних військ і виїзд бійця з Криму для продовження боротьби проти росіян:

«Я, можна так сказати, один з перших свідків російської агресії. У 2014 році я виїхав, щоб почати боротьбу проти того, що побачив під час окупації Криму. Розумів, що далі може бути гірше.

Чимала кількість кримчан, яких я знаю, брала участь у подіях Революції. Ніякого негативу щодо протестувальників не було. Потім росіяни привезли провокаторів автобусами. Вони кричали на нас, що ми — «бандерівці».

До моєї військової частини під’їхали три вантажівки. Я вийшов на вулицю, постукав по кабіні. Тиша. Піднімаю тент — і там сидять… Близько 20 росіян на мене дивляться. Добре екіпіровані. І ніхто не виходить. А нам в чергування тоді навіть БК не видавали. Я мав лише ніж і автомат без патронів.

Серед рядового і сержантського складу більшість хлопців була готова чинити спротив. Ми закладали вікна мішками, готувались до оборони. Нам навіть видали патрони, але потім командування віддало наказ знову здати їх.

Я не сумнівався, виїжджати чи не виїжджати. Я свій вибір зробив. Лише важко було усвідомлювати, що залишаю все: батьків, родичів, друзів, дім, у якому виріс».

Свою боротьбу за вільний Крим, а також інші окуповані території, друг «Керч» веде дотепер.

Анкета для вступу до бригади «Азов»:
Номер рекрутингового центру +38 073 033 4308