Рішення стати воїном
Мій позивний — «Льюіс». Солдат бригади спеціального призначення «Азов», бойовий медик відділення. На початку 2023 року я навчався на 4-му курсі університету на вчителя фізичної культури, працював у школі. До отримання диплому залишалось буквально декілька місяців. Вирішив стати до лав «Азову».
Мої викладачі навіть не знали, куди я подівся. Але вже після проходження базового курсу бойової підготовки мені пішли назустріч і допомогли закрити предмети. Мама була в Польщі, і спочатку думала, що це я так жартую. Потім трохи поплакала, але прийняла мій вибір стати воїном.
БКБП
Готувався до базового курсу бойової підготовки, дивлячись відео «Рекрут 2.0». Я активно займався спортом і вважав, що фізично готовий до випробувань. Перед курсом я попросив поради у бійця підрозділу, друга «Грінки». Він сказав купити вітамінний комплекс для суглобів, і потім це мене врятувало на марш-кидках.
На курсі фізично нас почали «прокачувати» вже у перший день. Разом із побратимами ми підтримували один одного. Навіть ті, хто стукали в дзвін і залишали курс, потім жалкували, що не дотерпіли.
Дуже корисними були заняття з тактичної та вогневої підготовки, фізо, базовий курс тактичної медицини. А далі навички бойового медика я удосконалював сам, читаючи книги і пройшовши курси такмеду з іноземними інструкторами. Вони дали багато практичної інформації, яка згодом мені дуже допомогла.
БКБП навчає переносити фізичні та психологічні навантаження. Спочатку ти максимально втомлений і витягуєш «на моралі». З початком курсу показники фізичної підготовки впали у всіх рекрутів, але згодом тіло призвичаїлось і вони різко зросли. Більшість рекрутів здали фінальні тести та отримали шеврон.
Після перших бойових виїздів я зрозумів практичну важливість БКБП. Ти прокачаний морально і можеш витримати багато стресових ситуацій. Також зростає фізична витривалість, навіть якщо до курсу ти був кволим, то згодом, завдяки постійним навантаження, рівень значно зростає.
На бойових ми помітили, що після навчань ми всі ніби синхронізовані, оскільки отримали однакову підготовку. Те, що знаю я, знає і мій побратим. Ми діємо злагоджено і довіряємо один одному — це наша перевага на полі бою.
Перший бойовий досвід
Спочатку було страшно: перші прильоти, вибухи, кулі над головою. Але до цього швидко звикаєш, розумієш, що не можна гаяти час, долаєш паніку і починаєш працювати. Ми дуже багато копали, і це рятувало життя. Добре, що інженерній підготовці приділялась велика увага на навчаннях.
Перший бій ми теж прийняли в окопах. Тримали оборону, а нас «промацували» розрахунки СПГ противника. Усі навички, отримані на БКБП, знадобились на завданнях. Натренована мʼязова памʼять допомагала вчасно надавати допомогу пораненим.
Моєму побратиму пошкодило руку та перебило променеву кістку осколками від АГС. Коли його принесли, турнікет уже був накладений, але погано затягнутий. Згідно з протоколом MARCH я наклав другий турнікет, дав пігулки з набору пілпак, зафіксував руку і відправив бійця на евакуацію до стабпункту. Зараз із ним все добре, ампутації не було, проходить лікування.
Я також займався пораненими бійцями із суміжних підрозділів. Бійці надходили з осколковими пораненнями та крововтратою, я накладав турнікети, перев’язував рани.
Памʼятаю одного солдата із масивною кровотечею. Я почав розрізати штанину ножицями і він почав кричати, але, як з’ясувалося, не від болю. Він переживав, щоб я не порізав військовий квиток, хоча той уже геть промок від крові. У таких ситуаціях важливо і заспокоїти бійця, і якнайшвидше зупинити кровотечу.
Поради рекрутам
З практичних порад — тренуватись бігати, придбати вітамінні комплекси для суглобів, кинути палити і готуватись морально, бо мозок вміє обманювати тіло. Уважно слухати і виконувати вказівки інструкторів курсу. Постійно розвивати набуті навички.
Час прокидатись, час долучатись. Ми не вічні. Мої побратими залишили цивільне життя, прийшли захищати країну. Ми виграємо для вас трохи часу, як для нас його виграли ті, хто пішов боронити Батьківщину з перших днів вторгнення.
Одного разу ваші діти відкриють підручник з історії України, не побачать вас там і спитають: «Тату, а що ти робив під час цих подій?».
Telegram-канал бригади «Азов»: https://t.me/azov_media
Анкета для вступу до бригади «Азов»: https://www.azov.pro