Головна АЗОВ 22

Азовець Школьнік: Людині, яка мене врятувала, буду вдячний все життя

Патронатна служба “Яногли Азову” у своєму Telegram опублікувала історію “азовця” Школьніка:

“Мене звуть Влад, позивний “Школьнік”. До початку служби я вчився у школі та активно займався спортом. А після 18-річчя одразу став до лав «Азову». Мотивацією служити саме в цьому підрозділі були друзі, які воювали ще з 2014 року. Вони багато розповідали про азовське побратимство та високий рівень підготовки.

Моє 24 лютого 2022 року почалось з того, що мене розбудив побратим, який жив зі мною в одній кімнаті. Він сказав, що почалась війна. У відповідь я сказав, що сплю і попросив дати мені спокій.

Маріуполь тієї весни я запам’ятав як місто без жодного вцілілого будинку. На дорогах – покинуті автомобілі з увімкненими «аварійками», спалені будинки, стіни, посічені уламками, вирви від бомб у скверах і парках. Гул авіації тривав постійно, артобстріли не припинялися. Ворог знищував Маріуполь до тла.

Поранення я отримав у березні, під час виконання завдання. Все почалось о 5 ранку, а тривало до 5 вечора – 12 годин безперервного бою. Ми відтісняли ворога із району, я втомився і вже не достатньо концентрувався на власній безпеці. Я встав в повний ріст на даху багатоповерхівки. Як наслідок – отримав кулю навиліт в зону тазу. Не знаю, з чого саме стріляли, припускаю, що 5.45. Куля пробила тазову кістку, пошкодила нерв і вийшла. Мені одразу надали першу медичну допомогу: знеболили та евакуювали з 9 поверху.

 

Людині, яка мене врятувала, я буду вдячний все життя. Після поранення я потрапив у госпіталь, розташований неподалік заводу ім. Ілліча. Наступного дня попросив хлопців із мого підрозділу забрати мене на «Азовсталь». Звідти я потрапив у гвинтокрил. Його підбила ракета, але дивом нам вдалось долетіти до «великої землі».

Завдяки Патронатній службі я безкоштовно пройшов декілька курсів реабілітації. Лікувався за кордоном, а також в приватних реабілітаційних центрах Києва. З Маріуполя я прилетів на милицях, а зараз вже ходжу сам, хоча іноді й користуюсь паличкою. За це я вдячний нашій Патронатній службі”.

@azovangels