Головна АЗОВ 22

Азовець Віталій Блажко «Хват» – Герой України посмертно

Командиру снайперської групи «Азову» Віталію Блажку на псевдо «Хват» посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордену «Золота Зірка». З нагоди Дня Незалежності орден з рук Володимира Зеленського отримали рідні Героя: матір Наталія Анатоліївна та батько Олег Вікторович.

«Це найвища нагорода нашої держави, на яку заслуговує ваш героїчний син. Велика подяка від кожного з нас, від кожної, від мене особисто. Історія України ніколи не забуде Віталія. Немає права забути. Без таких як він ми точно були б далеко від перемоги», – сказав Президент батькам Віталія.

До лав «Азову» Віталій приєднався навесні 2015-го. Тоді ж взяв участь в обороні Широкиного, а вже влітку цього року очолив снайперський взвод, який 2018-го став групою. Перше, осколкове, поранення отримав у Широкиному внаслідок обстрілу позицій із артилерії. Тоді «Хват» повернувся зі шпиталю наступного ж дня, бо вважав своє поранення не приводом залишати побратимів.

У боях на Світлодарській дузі у березні 2019-го воїна знову було важко поранено – ампутували обидві стопи. Він відмовився від оформлення інвалідності, оскільки тоді не зміг би служити на бойовій посаді, а отже, воювати. Після протезування у США «Хват» повернувся на Світлодарську дугу вже у травні 2019-го.

У лютому 2022-го Віталій був у званні старшого лейтенанта, за місяць йому присвоїли звання капітан, а ще за 30 днів – майора. Він брав участь у бойових діях на Маріупольському напрямку з першого дня російського вторгнення.

Віталій Блажко загинув 8 травня 2022 року від потрапляння російської авіабомби в бункер «Азовсталі». «Хват» мав нагородний пістолет Макарова, з яким ніколи не розлучався. Військовий – повний кавалер орденів «За мужність» та кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Асоціація родин захисників «Азовсталі» вклоняється перед батьками Віталія за всі подвиги вашого сина. Наша Незалежність можлива завдяки таким, як «Хват».

@AzovstalFamilies