Головна Культура

БДЖІЛ КОРОЛЕВИ ЄЛИЗАВЕТИ ОФІЦІЙНО СПОВІСТИЛИ ПРО ЇЇ СМЕРТЬ

Бджоли втратили свою королеву, але тепер у них є король ФОТО З INSTAGRAM ЧЕППЛА З САЙТУ THE DAILY MAIL

Королівський бджоляр Джон Чеппл, який уже 15 років опікується королівськими пасіками, повідомив комахам про те, що Єлизавета ІІ пішла з життя і тепер у них новий господар, король Чарльз ІІІ.

Цій традиції вже кілька століть, пише The Daily Mail.

Вважається, якщо не поінформувати бджіл про зміну керівництва, вони можуть перестати робити мед, покинути вулики або навіть померти.

Чеппл особисто з’їздив на пасіки при Букінгемському палаці та Кларенс-хаусі. Він закликав бджіл поводитися чемно з новим хазяїном та пов’язав на вулики жалобні стрічки.

“Ти стукаєш у кожен вулик і говориш: “Хазяйка померла, але не відлітайте. Ваш хазяїн буде вам добрим хазяїном”, – розповів Чеппл.

Її Величність багато років тримала бджіл ФОТО GETTY IMAGES

“У Кларенс-хаусі два вулики, а в Букінгемському палаці п’ять. У цю пору року в кожному вулицу живе по 20000, може, трохи більше, але в мене не дуже виходить їх рахувати. Улітку їх понад мільйон”, – поділився Чеппл.

“Я вже на пенсії. Мені 79. Бджолярство – це моє хобі, тож я дбаю про декілька вуликів важливих людей. Номер один – це королева, тобто королева була номером один. Я був бджолярем королеви і сподіваюся, тепер отримаю нову роботу, буду бджолярем короля”, – сказав він.

МАРІЯ ТКАЧЕНКО

Джерело: ТАБЛОID