Головна АЗОВ 22

БІЙЦІ ПОЛКУ “АЗОВ” ТА ПРЕДСТАВНИЦІ АСОЦІАЦІЇ РОДИН ЗАХИСНИКІВ “АЗОВСТАЛІ” ВІДВІДАЛИ США

19 вересня делегація Асоціації родин захисників «Азовсталі» та полку «Азов» провела зустріч із представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста у Вашингтоні

Днями представниці Асоціації родин захисників «Азовсталі» спільно з бійцями полку «Азов» вирушили з робочою поїздкою до Сполучених Штатів Америки – країни, що є вірним партнером України на шляху боротьби за незалежність нашої держави. Так делегація у складі Катерини Прокопенко, Юлії Федосюк, Алли Самойленко, Георгія Купарашвілі, Владислава Жайворонка та Артура Липки провели зустріч з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста у Вашингтоні.

Від імені МКЧХ представниць Асоціації та оборонців «Азовсталі» прийняв Патрік Гамільтон – регіональний представник делегації МКЧХ в США та Канаді. Під час зустрічі були обговорені нагальні питання, які стосуються діяльності Червоного Хреста у ситуації, що склалася з військовополоненими захисниками Маріуполя. Відтак, нашою делегацією були підняті питання щодо можливості відвідин місією Червоного Хреста місць утримання військових, передача гуманітарних конвоїв (в тому числі теплих речей), відсутність належного догляду за вагітними полоненими, розслідування теракту в Оленівці та повернення тіл загиблих у трагедії, а також інші питання.

Патрік Гамільтон та інші представники МКЧХ пообіцяли не спиняти свої спроби отримати доступ до полонених героїв «Азовсталі» та виконати свої зобов’язання згідно з міжнародними конвенціями. Окрім цього, регіональний представник Міжнародного комітету Червоного Хреста пообіцяв посприяти налагодженню комунікацій між родинами захисників Маріуполя та київським філіалом організації.

20 вересня представниці Асоціації родин захисників «Азовсталі» та бійці «Азову» провели зустріч з американським конгресменом Пітом Сешнсом


Триває робоча поїздка представниць Асоціації родин захисників «Азовсталі» та бійців «Азову» Сполученими Штатами Америки. Зокрема, в ході поїздки наша команда у складі Катерини Прокопенко, Юлії Федосюк, Алли Самойленко, Георгія Купарашвілі, Владислава Жайворонка та Артура Липки зустрілася у Вашингтоні з Пітом Сешнсом (Pete Sessions) – конгресменом, членом Палати представників США (штат Техас).

Під час зустрічі конгресмен підкреслив значущість боїв за Маріуполь у війні з Росією та висловив захоплення українськими військовими полку «Азов», які героїчно боронили «Азовсталь». Піт Сешнс вказав на важливість близького партнерства між Україною та США проти варварства, яке демонструє в цій війні РФ. Окрім цього, високопосадовець підкреслив необхідність захисту жінок та дітей під час бойових дій, які тривають на територіях, які тимчасово окупувала росія.

Результатом плідної розмови американського конгресмена, азовців та їхніх родичів стало висловлення всебічної підтримки Пітом Сешнсом нашої боротьби за повернення героїв «Азовсталі» додому та його подальше сприяння у питаннях обміну Маріупольського гарнізону.

Українська делегація продовжує просувати питання військовополонених Маріупольського гарнізону в США


20 вересня представниці Асоціації родин захисників «Азовсталі», а саме Катерина Прокопенко, Юлія Федосюк та Алла Самойленко спільно з азовцями Владиславом Жайворонком, Артуром Липкою та Георгієм Купарашвілі зустрілися з рядом американських конгресменів.

Наших військових та представників Асоціації в Капітолії зустріли: Kevin McCarthy, Michael McCaul, Tony Gonzales, Claudia Tenney, Diana Harshbarger, Joe Wilson, Ralph Norman, Richard Neal, Darrell Issa, Markwayne Mullin, Mario, Diaz-Balart, Nicole Malliotakis, Marionette Miller-Meeks, Virginia Foxx, Lisa McClain, Vicky Hartzler, Andy Barr, Pat Fallon, Brad Sherman, Rick Larsen, Jim Banks, Ben Cline, Mike Garcia та Adam Schiff.

Серед вищеперерахованих конгресменів були, зокрема, і ветерани армії США, які висловили своє захоплення звитягою полку «Азов» та заявили про всебічну підтримку нашим захисникам «Азовсталі». Особливо їх зацікавила тема оборони Маріуполя та весь перебіг подій, який в подробицях описали азовці, розповідаючи про власний досвід.

Крім цього, багато часу присвятили високопосадовці й спілкуванню з представницями Асоціації. В ході спілкування під час зустрічі члени американської делегації пообіцяли рідним захисників «Азовсталі» лобіювання питання про обміни гарнізону «Маріуполь» на найвищому політичному рівні в Америці, зокрема в Конгресі. Окремо була проговорена критична ситуація, що склалася з вагітними військовополоненими, яку конгресмени окреслили як «повне порушення всіх відомих гуманітарних норм».

Також було обговорено критичне питання щодо недопуску Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць утримування полонених з «Азовсталі», для вирішення якого конгресмени пообіцяли зробити всі можливі від них кроки.

Загалом представники американської переговорної делегації висловили нашій делегації та Україні в цілому слова найщирішої підтримки і запевнили, що не сумніваються у перемозі нашої держави у цій війні, а також неодноразово підкреслили захоплення героїчним полком «Азов» та його внеском в оборону українського Маріуполя.

@AzovstalFamilies