Головна Культура

Блогер, який ображав військових, спіймав справжній хайп

Хотілося б, щоб цей випадок допоміг більшості блогерів і слухачів/читачів усвідомити різницю між свободою слова і словоблудством, демократією і свавіллям, інформацією і хайпом, блогерством і справжнім ЗМІ.

Ввечері 29 серпня у Полтаві, на вулиці Соборності – поблизу закладу «Дім кави» – правоохоронці затримали 27-річного Instagram-блогера Романа Заволоку. Судячи з фотографії із місця події, полтавець чинив опір і отримав травми. Це було спільне затримання батальйону поліції особливого призначення і СБУ.

Роман Заволока веде блог на своєму каналі @news.plt_ua. Ще донедавна він працював тренером із фітнесу, а зараз ходить по вулицях Полтави й коментує різні події: покоси трави, роботу комунальників, корупційні історії, рішення влади тощо. Крім всього іншого Роман Заволока сам підходив до працівників ТЦК на вулиці Соборності та ображав їх називаючи «чайками» та «гусями».

Найнахабніший вчинок стався між Сонячним і Петровським парком 26 серпня. Роман Заволока зі своїм товаришем ображав старшого солдата Олександра Мацька. Чоловіки кепкували із тремтячих рук військового, хоча той пояснив, що тремор у нього від контузії, а на війну він пішов добровільно. На це Заволока сказав військовому «Ти придурок, сам попався на крючок». В кінці розмови Роман Закволока плюнув у військового.

На Романа Заволоку відкрили кримінальні справи за кількома статями. Поліція за ч. 2 статті 296 (Хуліганство), а полтавський обласний ТЦК та СП написав заяву в СБУ за образи військовому і за заперечення агресії Росії (статті 435-1 та 436-2 ККУ).

Тривають слідчі дій. Правоохоронці встановлюють всі обставини події.

Обурення від поведінки Романа Заволоки вийшло за межі Полтави й стали обговорюваною новиною по всій Україні. У соцмережах люди вимагають покарань і помсти за неповагу до ветеранів російсько-української війни.

У Службі Безпеки України підтвердили затримання Заволоки та назвали останнього провокатором й «палким прихильником кремлівських наративів про війну в Україні». Наразі правоохоронцями перевіряється інформація про те, що відео і дописи підозрюваного могли використовуватися кремлівськими пропагандистами.