Головна TV

Богдан Бенюк: Треба дякувати москалям, що вони розбудили всю Україну цими ракетами і мобілізували

Гостем нового випуску програми “Точка опори” на телеканалі “Дім” став актор театру та кіно, народний артист України, керівник Київського академічного драматичного театру на Подолі і провідний актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Богдан Бенюк. У відвертому інтерв’ю Світлані Леонтьєвій митець розповів, чи був готовий до великої війни та чому жалкує, що вона почалася 24 лютого, а також зізнався, як ставиться до росіян.

Богдан Бенюк запевняє – війна не змінила його, але навчила цінувати найголовніше. У перший день повномасштабного вторгнення артист виїхав з Києва, щоб перевезти родину в безпечніше місце – на захід України.

“Ця війна в головах патріотів була запланована. Чекали, що це станеться і це сталося. Шкода, що саме 24 лютого, бо це день народження моєї старшої доньки. Тому вже цього року ми просто згадували цей день, яким він був, як ми збиралися і забули навіть про свято. Та важливо, що цей рік зробив великі відкриття – відчуття неправди, образи та ненависті, яка не повинне у нас ні на йоту зменшитися, бо ми українці такі м’якотілі, можемо подумати: “Там не всі такі, може, є і хороші люди”. Але треба налаштуватися на те, що нормальні люди з нормальною психікою, не можуть допустити тривалу війну і нічого не робити з тим урядом – вони такі ж співучасники цієї війни”, – говорить Богдан Бенюк у програмі “Точка опори”.

Зірка українського кіно та театру впевнений – прощення росіянам не буде, адже кожен українець пережив і продовжує переживати болючі втрати: “Ми маємо помститися за наших людей. Попереду ще довгі з’ясування стосунків. Мені здається, що ця війна надовго. Звісно, буде важко, але це і є непроста війна”.

Від початку повномасштабного вторгнення Богдан Бенюк став допомагати ЗСУ. У перші дні війни актор вивіз чотирьох онуків на Івано-Франківщину і поки облаштовував родину та друзів, почав перевозити автомобілі з Польщі для ЗСУ та тероборони. Після повернення до Києва митець став на захист культурного фронту. Богдан Бенюк продовжує працювати в театрі, де у виставах піднімає важливі та дуже гучні теми. Одну з таких розкриває вистава за романом Андрія Куркова “Сірі бджоли”, у якій йдеться про період війни в Україні 2014-2017 рр.

“Ця вистава зачіпає. Вона вийшла до повномасштабного вторгнення, коли в Києві здавалося, що війна десь там. Це в Дніпрі було чутно, що війна, а ближче до заходу України – вже наче і не було. Цей конфлікт невидимо, але довго тягнувся. Тепер же ракети прилітають у будь-яку точку, і як мені сказав один військовий: “За це треба дякувати москалям, що вони розбудили всю Україну цими ракетами  і мобілізували. Бо не було б цих обстрілів, була б знову так, що десь там йде війна, а у нас тихо – війни немає”. Але дуже важливо, що той момент, який зараз йде, і та впертість, з якою ми себе і свою державу показуємо всьому світу – це великий плюс!” – зазначив Богдан Бенюк в ефірі каналу “Дім”.

Оскільки грати виставу у театрі на Подолі почали ще до великої війни, всі причетні до цієї роботи відчули в своєму розумінні конфлікту чималі зміни. І кожен пишається своєю роботою, адже вона потрапляє в самісінькі серця глядачів.

“Тепер ми згадуємо, як це все починалося і які думки кожен із нас просіював. Всі вони по-іншому звучать і як боляче звучать тепер! Тоді здавалося, що ось-ось буде вторгнення, а зараз відтягуємо все на роки і бачимо, що це непочатий край роботи пізнання й утвердження українства в Україні”, – зауважив очільник Київського театру на Подолі.

Посилання на повний випуск: https://www.youtube.com/watch?v=jjwQvqfFBuY&t=5s

 

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дім”, а також на YouTube-майданчику каналу.