Головна TV

БОЛЯЧЕ ТА НЕБЕЗПЕЧНО: ЛІКАР РОЗВІНЧАВ МІФИ ПРО ЛАЗЕРНУ КОРЕКЦІЮ ЗОРУ

Чітко бачити — нормальне бажання кожного, і, на щастя, сучасні технології дозволяють втілити його в життя, навіть коли людина має проблеми з зором.

Лазерна корекція зору — одна з найпопулярніших операцій в офтальмології. Хоча на неї вже наважилися багато людей, декого досі зупиняють міфи про негативний вплив корекції на здоров’я. Найпопулярніші з них розвінчав лікар-офтальмолог і учасник реаліті «Пара на мільйон» (Новий канал) Андрій Дзюба.

— Короткий екскурс в історію: перша спроба корекції була проведена ще у 1939 році (уявіть собі, майже 100 років тому!) японським офтальмохірургом Сато. Це була радіальна кератотомія, — розповів Андрій. — Та тоді через велику кількість ускладнень розробку припинили.

Найпопулярніші міфи про лазерну корекцію: думка лікаря

Міф №1: операцію можна робити лише з 21 року. Справді, в Європі, за законом, корекція дозволяється лише тоді, коли пацієнту виповнився 21 рік. В Україні ж операцію можна робити з 18 років. Головне, щоб не було до неї протипоказань (товщина рогівки, стабільний зір протягом року та ін.).

Міф №2: після корекції людина погано бачить на близькій відстані. До 40 років ви будете бачити нормально. Після — вікові зміни, які чекають абсолютно на кожного.

Міф №3: операція для покращення зору — це дуже боляче. Перед процедурою роблять місцеву анестезію за допомогою крапель. Жодних больових відчуттів немає, а поруч завжди перебуває анестезіолог.

Міф №4: після корекції зір може погіршитися. Є ймовірність, що це станеться через кілька років. Але не обов’язково — все залежить від форми самого ока і способу життя. Операція — це не лікування, а корекція, тобто заміна окулярам і лінзам.

Міф №5: операцію не можна робити людям з астигматизмом. Навпаки, у такому випадку її навіть потрібно робити! Тому що так астигматизм можна скорегувати.

Міф №6: корекція виправляє зір лише на 80%. Лікар завжди під час рефракційного обстеження скорегує і розкаже, наскільки точно відсотків ви будете бачити. Трапляються випадки, коли зір вдається скорегувати лише на 70%, але це через індивідуальні особливості людини. І її попереджають про це заздалегідь.

Міф №7: після операції можна осліпнути. Лазерна корекція — це сучасний метод. Ще не було випадків, щоб люди втрачали зір.

Реаліті «Пара на мільйон» з ведучими Лесею Нікітюк і Романом Міщеряковим – щопонеділка о 20:00 на Новому каналі!