Головна АЗОВ 22

Будні Патронатної служби полку “Азов”

Невеликий фільм про Патронатну службу Азову – тих, хто піклується про поранених і загиблих азовців та підтримує їхніх рідних, займаючись цілою низкою морально непростих справ.

Комплексний супровід поранених бійців у лікуванні й реабілітації, організація поховання загиблих воїнів, психологічна та матеріальна підтримка родин полеглих азовців, питання обміну полонених. Подібної унікальної структури на сьогодні немає в жодному іншому військовому підрозділі.

– Один з основних обов’язків, які були покладені на Патронатну службу, – організація поховань і супровід батьків загиблого, допомога в оформленні документів щодо статусів, виплат та інших пов’язаних речей, – розповідає Олена Толкачова на псевдо Гайка, яка очолює Патронатну службу з часу створення у 2014 році. Коли почався процес повернення в Україну тіл загиблих захисників Маріуполя, Патронатна служба, окрім організації поховань, долучилась і до морально складної процедури впізнання тіл полеглих побратимів.

– Ідентифікація тіл – це в нашій роботі, напевне, морально і психологічно найважче. Тому що, коли проходять евакуації по обміну, ми перші на місці разом із поліцією, яка здійснює фотофіксацію. Ми теж робимо фотофіксацію, тобто відкриваємо ці мішки, оглядаємо тіло бійця, дивимось, чи немає чогось в кишенях, чи є особисті речі, документи, – каже інспектор Патронатної служби Наталя Багрій. За її словами, дуже допомагає в ідентифікації те, що більшість азовців мають татуювання, адже багато тіл воїнів з Маріуполя у жахливому стані.

Більш детально про те, чим займається Патронатна служба Азову, хто залучений до її команди та як вдається триматися і не занепадати духом у психологічно складних умовах роботи – дивіться у відео.