Головна TV

Чорний гумор – у боротьбі зі стресом

У програмі “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на каналі “Дом”, із ведучими Іриною Хоменко і Костянтином Октябрським психологиня Наталя Підлісна розповіла, який потужний вплив має на людей гумор. Крім того, експертка пояснила, як чорний гумор і сміх допомагають знизити напругу й оздоровитися.

Постійна експертка каналу “Дом” психологиня Наталя Підлісна пояснює: гумор — це потужний інструмент захисту людської психіки.

“Є такий відомий рецепт, який свого часу озвучив американський письменник Марк Твен: “Світ вцілів, бо сміявся”. Правда, гумор – це дуже потужний інструмент боротьби зі стресом. Адже не можна одночасно боятися і сміятися. Тобто хороший сміх не сумісний з тривогою та страхом. І гумор — це опір. Ми маємо навчитися опиратися не тільки війську, зброї, а й пропаганді. Коли люди жартують, то відштовхують ворога та перемагають пропаганду”, – коментує Наталя Підлісна.

Але сьогодні куди більшої популярності набирає саме чорний гумор, і цьому є експертне пояснення.

“Чорний гумор — це гумор з присмаком цинізму. І це ж велика задача всіх народів, які воюють – глузувати над смертю. Результати одного дослідження свідчать про те, що чорний гумор не люблять люди з низьким рівнем інтелекту, з середньою освітою та зі схильністю до агресії”, – розповідає психологиня у програмі “Ранок Вдома”.

Ба більше, науковці стверджують, що гарний гумор знімає напругу. Під час сміху в організмі виробляється гормон радості. А ще, очищаються легені!

“Американський психолог Вільям Фрай розглядав сміх як особливий спосіб дихання, де вдих дуже потужний і довгий, а видих — короткий та інтенсивний. Тоді легені здатні просто виштовхати все повітря і звільнитися в процесі сміху, тобто сміх очищає верхні дихальні шляхи, покращує циркуляцію крові в організмі, а тоді знімається напруження м’язів і таким чином знімається напруга. При цьому в голові відбувається біохімічний буревій – збільшується кількість ендорфінів, які пригнічують біль та дають нам задоволення. А ще зменшується викид кортизолу та адреналіну”, – поділилася психологиня Наталя Підлісна в ефірі каналу “Дом”.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.