Головна TV

«ЦЕ НАША ЗБРОЯ»: ТАРАС ЦИМБАЛЮК ПОЯСНИВ, ЧОМУ УКРАЇНСЬКА МОВА НА ЧАСІ

Актор серіалу «Полкан», який стартує 24 жовтня на Новому каналі, висловив свою думку щодо українізації.

До 24 лютого 2022-го багато хто з українців спілкувався російською мовою і не бачив у цьому нічого поганого. Однак усе змінив повномасштабний наступ рф на Україну — російська мова почала сприйматися більшістю як ворожа. Своїми думками про те, чи на часі українізація, та як її потрібно проводити, поділився Тарас Цимбалюк, який зіграв поліцейського Дена у серіалі «Полкан» Нового каналу.

— Я вважаю, що мовне питання дуже важливе. Мова — однозначно наша зброя. Якщо ми говоримо про якусь Швейцарію, де люди розмовляють англійською, німецькою — то носії цієї мови не були агресорами в таких масштабах. Якщо ж йдеться про росіян, які принесли в Україну свою мову, то після повномасштабного вторгнення ми повинні розуміти, що це — мова агресора, — сказав Тарас в інтерв’ю Аліні Доротюк. — Нам слід усвідомити, що ось окупант, і російська мова несе в собі максимальне зло.

Разом із тим, вважає Цимбалюк, не варто нав’язувати всім українську мову силою.

— Дуже нерозумно зараз тиснути на людей з того ж Маріуполя або Луганська — вони повинні призвичаїтися до мови поступово, — додав актор серіалу Нового каналу. — Нині досить непростий час, старше покоління росло в радянському союзі та розмовляло російською.

Для довідки:

Серіал «Полкан» – історія досвідченого та цинічного опера Павла Сафронова, який перебуває в комі, а його душа переселилася у дворового пса. Єдиний, хто чує голос поліцейського, – його молодий напарник, лейтенант Слава Курочка, який щойно розпочав кар’єру в поліції. Разом із собакою він і буде розслідувати злочини, раз у раз потрапляючи в комічні ситуації. У головних ролях: Олег Гоцуляк, Тарас Цимбалюк, Юлія Буйновська, Дмитро Вівчарюк, Олександр Сугак і, звісно ж, бордер-коллі на прізвисько Челсі.

Не пропустіть прем’єру серіалу «Полкана» з 24 жовтня на Новому каналі!