Головна TV

Це повертає мене до себе: Катя Олос – про секретні джерела енергії та здоров’я

Майже щодня в Instagram ведуча розважального квіз-шоу «Місто і село», яке показує Новий канал, Катя Олос мотивує підписників до здорового способу життя власним прикладом. Показує healthy-раціон, ділиться досвідом цвяхостояння та медитацій, публікує відео зі спортзалу. Як ці корисні «ритуали здоров’я» стали її щоденною рутиною? Дівчина розповідає за лаштунками зйомок проекту «Вік на вік», який вийде вже сьогодні, 2 квітня, в ефірі Нового каналу.

– Коли почалася повномасштабна війна, то, як і в усіх, у мене було повне моральне виснаження. Почала шукати психотерапевта або психолога. А моя подруга Ксенія Мішина каже: «Катюшо, спробуй медитації». Я спробувала, і мені «зайшло». Потім підключила йогу. Тепер ці ритуали – невід’ємна частина життя. Знаєте, як почистити зуби чи як дихати. Якщо я не зроблю йогу, медитації або ще щось, то одразу це відчуваю. Погіршується ментальний стан, нічого не хочеться робити, – розповідає Катя Олос. – Медитації практикую щодня, йогу – щонайменше два рази на тиждень, цвяхостояння – за відчуттями. Якщо хочу, то стою. Буває, п’ять хвилин, а буває 15. Я вважаю, що все в житті треба робити за відчуттями і тоді, коли відгукується. Єдине, коли є важливі зйомки чи кастинги, то півгодинний сет йоги зранку обов’язковий. Це дає кльовий заряд енергії. Під час знімань «Міста і села», наприклад, стояла по 12 годин на ногах в оточенні багатьох нових людей, тож потрібна була потужна енергія. Я вставала о шостій ранку й робила ритуали, бо знала, що отримаю її від них.

Олос каже, що правило «двох-трьох годин зранку для себе» непомітно змінило життя в усіх сферах. Але все завдяки тому, що воно набуло постійності.

– Така ранкова рутина не може одразу стати звичкою. Найважливіше, але й найскладніше – дисципліна, – каже дівчина. – Я досі вчуся знаходити час для себе, хоч як би було важко. Бо мозок говорить, що це все неважливо і треба багато працювати, але я намагаюся дві-три години зранку виділити для себе. Тож прокидаюся, йду в душ, потім п’ю склянку гарячої води, роблю чайну церемонію, пишу в блокнотик, як я почуваюся, відслідковую рівень стресу та рівень енергії. Потім роблю дихальні практики, медитую, практикую йогу. Помітила, що з того моменту, як почала займатися йогою, збуваються мрії. Також, коли суперважко, можу зробити певні сети, які прокачують енергію, і стає легше. Або ж, буває, прочитаю новини, які розвалюють, тоді одразу йду на коврик і роблю йогу. Це повертає мене до себе.

Такі ритуали для ментального та фізичного здоров’я сподобались і рідним Каті.

– Дуже важливо знайти те, що «працює» Цей інструмент, я впевнена, допомагає всім. У моїй сім’ї все теж змінилося! Тато мав алкогольну залежність. Коли я почала займатися йогою, він казав, що все це «фігня». Зараз батько вже не п’є і займається спортом. Мама теж не поділяла моє захоплення. Зараз практикує йогу, медитує, займається спортом, схудла на 15 кілограмів і каже: «Доцю, я от лише в 50 років почала жити».

Підсумовуючи, Катя Олос дає головну пораду тим, хто хоче почати практикувати такі «ритуали здоров’я».

– Спочатку потрібно зрозуміти, для чого вам це. Потім дати собі обіцянку: «Роблю це протягом 21 дня». За цей час можна відчути ефект, а від нього з’явиться мотивація і бажання продовжувати далі. Лайфхак: навіть у найбільш завантажені дні хоча б на дві хвилиночки зробити один сет «сур’я намаскар» або медитацію, щоб мозок звикав, що це буде в житті постійно.