Головна TV

Цей епізод дуже мені близький: В`ячеслав Довженко розповів про схожість з Андрієм Данилком у картині “Перші дні”

В`ячеслав Довженко — актор театру та кіно, заслужений артист України став гостем на телеканалі “Дім”. В інтерв`ю Світлані Леонтьєвій він розповів про роль головного антагоніста в фільмі “Буча”(2023 рік), про плюси та мінуси роботи в театрі та про те, що старший син теж пов`язав своє життя з акторством. Також Довженко зізнався, як йому дісталася роль у серіалі “Перші дні”, яке особисте прохання мав до режисерки картини Каті Царик і згадав особисту історію, повʼязану з початком повномасштабної війни.

1 листопада на Netflix вийшов серіал “Перші дні” – це 6 історій, які висвітлюють події початку повномасштабного вторгнення. Вʼячеслав Довженко зіграв у одному з епізодів, який називається “Будинок із зіркою”. Актор втілив відому особистість, прототипом якої став Андрій Данилко.

“Я відкрию вам таємницю. У мене на цю роль і особливих проб не було. Мені подзвонила Катя Царик – режисер цього епізоду, повідомила про зйомки і сказала: “Слава, у цій ролі я нікого не бачу, тільки тебе”. А ми з Катею любимо одне одного давно, незважаючи на те, що її чоловік Юра Король, але ніколи не працювали разом. З Юрою працював, а з Катею – жодного разу не виходило”, – пригадав початок історії актор Вʼячеслав Довженко.

Актор ознайомився зі сценарієм, який одразу ж йому сподобався, але було певне “Але”.

“Там було дуже явно написано, про кого ця історія. Я поїхав на зустріч із Катею з однією умовою – щоб це не було так в лоб. Але, коли я зайшов в офіс, її перші слова були: “Славочко, я так рада, що ти приїхав, тільки у мене одне прохання – давай, щоб ми не грали в лоб”. Це одразу стало знаком, що ми на одній хвилі, – розповідає актор в ефірі каналу “Дім”. – Безумовно, це історія Андрія, але дуже багато з написаного відгукувалося в мені особисто, тому що я практично пережив те саме, коли будь-яка творча людина в якийсь момент розуміє – чи взагалі потрібно було те, що я робив, куди воно зараз, для чого це все було. Проте люди починають тобі писати, ти спілкуєшся з ними і вони тебе надихають йти далі”.

Вʼячеслав Довженко також розповів, де знімали епізоди серіалу, та чи вдалося йому познайомитися з легендарним співаком.

“Я з ним не знайомий. У нас була зміна, під час якої ми знімали епізоди в бомбосховищі. Це було в його будинку, і продюсери нам казали, що він має приїхати, але цього не сталося. Можливо, знайомство ще попереду, хоча я не знаю, чи подивиться він цю історію”, – зауважив Вʼячеслав Довженко.

За словами артиста, грати цю роль йому було тепло і приємно, адже історія відгукнулася йому – Вʼячеслав Довженко і сам на початку повномасштабного вторгнення залишився наодинці.

“То я і кажу – цей епізод дуже мені близький. Я опинився сам у будинку. У мене є друг, який виїхав з родиною і попросив мене заїхати в його будинок, подивитися за ним. Я заїхав у той дім на Осокорках і опинився сам – не знав, чи є хтось із сусідів. Було таке дивне відчуття… а потім почали переписуватися з людьми, я долучився до ТрО, став ходити охороняти Осокорки. Я потрапив у цей шквал, потім мене додали в якусь групу, я написав там: “Добрий вечір, я у вашій групі”, на що почали писати: “А хто це такий взагалі? Пароль?”, а який пароль, я ж тільки засилився. Потім хтось написав: “Я його знаю”, ми, до речі, з цим чоловіком подружилися і досі товаришуємо. Ця історія дуже смішна і людяна”, – поділився актор.