Головна TV

День з мамою чи татом, вечірній кінозал та вдячність дню: топ-5 традицій родини Мірошниченків

Родина відомого телеведучого Тимура Мірошниченка – приклад для багатьох українських сімей. У Тимура з його дружиною Інною – четверо дітей: двоє рідних і двоє всиновлених. За лаштунками шоу «єПитання», яке показує Новий канал, Інна назвала топ-5 традицій їхньої сім’ї, які радить впровадити всім батькам. Незалежно від того, скільки дітей у вас є.

1. Прогулянка

– Це найголовніше! Після садочку, школи та роботи ми зустрічаємось усі разом і гуляємо. У нашому дворі вже зібралося велике ком’юніті з сусідами, тому ніколи не сумно. Багато сімей теж багатодітні, й можна сказати, що збирається цілий вечірній дитячий садочок. Хтось із батьків замовляє піцу, хтось іде за морозивом, хтось пильно слідкує за всіма.

2. Вечірній кінозал

– Зазвичай ми таке влаштовували, коли вдома не було світла. Але це швидко стало класною звичкою. Готуємо попкорн і в напівтемряві всі разом дивимося повнометражний мультик. Обов’язково обираємо історію з сенсом, аби потім обговорити з дітьми.

3. Вдячність

– Цю традицію маємо лише з дівчатами. Ввечері проговорюємо вдячність цьому дню. Або ж пригадуємо п’ять класних подій дня, що минув. Чи розповідаємо про приємних людей, яких зустріли.

4. Казки

– Це одне з основних та улюблених! Спочатку ми читаємо казки перед сном, а потім вмикаємо їх на аудіо. Це сприяє розвитку дітей.

5. «День з мамою/татом»

– Коли в нашій сім’ї тільки з’явився Марсель, психологиня порадила нам влаштовувати такі дні. Ми не одразу імплементували цю традицію, але швидко відчули ефект. Тому з часом це стало гарною звичкою. Ідея полягає в тому, щоб мама чи тато провели день з однією дитиною чи тато з мамою провели день із кимось. Головне, щоб усе проходило за розкладом дитини. Тобто донька чи син самі обирають, куди хочуть піти та чим зайнятися. Ми, звісно, можемо запропонувати варіанти, але, в цілому, це день за планом дитини. Тут важлива систематичність. Тобто не випадково: «Завтра тато бере Маркусіка, і вони їдуть відпочивати». Діти чітко знають, що раз на місяць у кожного буде час із батьком чи з мамою. Тож у них немає підстав ревнувати. Велика сім’я – це дуже круто, і діти люблять одне одного, але губиться індивідуальність. Тому, щоб діти не сварилися та не відчували ревнощів, ми кожному гарантуємо змогу бути виключно з мамою чи татом у певний день. Майже одразу, як ця традиція з’явилась у нашій сім’ї, діти стали спокійнішими. А ще це дуже корисно для батьків. За день можна значно зблизитися та дізнатися більше про дитину.