Головна TV

Для мене це щоденна радість: Надія Матвєєва взяла на перетримку собаку

Під час великої війни тема покинутих тварин набула чисельних масштабів в Україні. Допомогти чотирилапим може кожен небайдужий – підтримавши притулки фінансово, харчами, речами першої необхідності, ставши господарем. Або ж, на прикладі ведучої СТБ Надії Матвєєвої, взявши тваринку на тимчасову перетримку. Вже близько місяця Надія опікується собакою Люсі та шукає для неї гідну родину.

Цуценя знайшов у лісі небайдужий військовий – тваринка саме блукала та просила допомоги. В той же вечір крихітка потрапила до центру “Happy lapky”, який допомагає важкохворим тваринам. Люсі мала проблеми зі здоров’ям: велику рану на спині, сильну інтоксикацію та гельмінтоз.

Історію собаки перейнялась і Надія Матвєєва, взявши Люсі тимчасово під своє крило. До цього ведуча вже мала песика Семі та говорить: “Тепер для мене це щоденна радість – спостерігати за ними”.

Надія відзначає, що соціалізація цуценя – найважливіший процес у вихованні домашнього улюбленця. Адже у цьому разі, якщо собака загубиться або щось трапиться з господарем, їй легше буде пристосуватися до нового місця, отримати необхідну турботу і догляд.

“З власного досвіду і розуміння додам: добре соціалізована собака краще почувається, спокійніша, впевненіша і є справжнім “другом людини” – запевняє Надія. – Напевно, ваше питання зараз: як я соціалізую чотиримісячну Люсі? Надаю їй можливість знайомитись з усім новим у дружній атмосфері під моїм захистом – ми багато гуляємо, я “показую” їй людей, пташок, машини, дітей, які граються, велосипедистів, і ще багато чого. Люсі має можливість все обнюхати (головний спосіб дослідження для собаки), час, щоб звикнути і відчути безпеку. Беру її з собою у різні нові місця – в таксі, на зйомки, в магазин. Намагаюся бути спокійною, впевненою та послідовною у вихованні, бо собака це добре відчуває. А ще у Люсі є гарний приклад – найкраща у світі собака Семі (це моя суб’єктивна думка)”.

Люсі швидко зростає, соціалізується і пізнає світ. Саме зараз Надія шукає надійного та доброго господаря для тваринки:

– Комусь дуже пощастить мати таку собаку у своєму душевному просторі. Давайте разом знайдемо для Люсі найкращу родину в Україні або Європі.