Головна TV

Дмитро Кривенко: залишилась тільки Олімпіада

Дворазовий чемпіон світу з кидків зверху, так званих слем-данків, Дмитро Кривенко в ексклюзивному інтерв’ю тижневику «Коло спорту» з Євгеном Зінченком і Діаною Кондратюк розповів, коли заробив перші гроші, як придумає свої неймовірні трюки  та поділився мрією про Олімпіаду.

Дмитро Кривенко, відомий світові як SMOOVE, мріяв про баскетбол з дитинства, почав займатись баскетбольним фрістайлом, опрацьовував різноманітні трюки з м’ячем.

“Кар’єра данкера розпочалася, коли заробив перші гроші. Мені було 22 роки. Тоді це було, здається, 1500 доларів. Це були великі гроші для мене”, — говорить Дмитро Кривенко.

 SMOOVE робить фантастичні трюки, підкорює серця шанувальників та здобуває найвищі місця. Свої фінти Дмитро придумує особисто — без тренера чи помічника. Інколи ідеї приходять навіть уві сні. “Я не можу сказати, скільки часу займає, щоб придумати новий елемент, новий данк. Буває, що я виділяю спеціально якийсь день, щоб прийти подивитись на кільце, подивитись, звідки я можу кинути м’яч, що ще можу в повітрі зробити. А буває так — просто прийшла ідея. Бувало таке, що я навіть вже вкладався спати, і перед тим, як заснути, бац — мені ідея прийшла. Тоді встаю з ліжка, беру м’яч і вдома намагаюся це відтворити“, — ділиться SMOOVE.

Війна Росії проти України поставила на паузу виступи Дмитра на світових турнірах. Він займається волонтерством, проводить благодійні аукціони та продає лоти з автографами зірок Національної баскетбольної асоціації, гравців збірної України та найкращих баскетболістів Європи. Водночас, Дмитро продовжує свої тренування, бо у спортивній кар’єрі баскетболіста залишилась ще одна нездійснена мрія — у 2020-му SMOOVE повинен був провести показовий виступ на Олімпійських іграх у Токіо. Через пандемію коронавірусу його скасували.

“Боляче було мені та всій нашій команді. Бо данки розвивалися, розвивалися і вже дійшло до того рівня, коли треба робити наступний крок. Вже є чемпіонат світу, вже ми виступали на матчі зірок і залишилась тільки Олімпіада. І ось буквально вже однією ногою там, і бац… Наступна Олімпіада за два роки, може, ми ще будемо в змозі виступати на високому рівні та поїдемо. А потрапити на Олімпійські ігри — це найвища винагорода для спортсмена”, — зазначив Дмитро Кривенко.

Дивіться програму «Коло спорту» на каналі “Дом” щоп’ятниці  о 21:00, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.