Головна TV

Дмитро Томашпольський: Нам потрібно знімати кіно. Але це треба робити талановито і професійно

Кінорежисер, сценарист, продюсер, член Національної спілки кінематографістів України, Європейської кіноакадемії та Оскарівського комітету України Дмитро Томашпольський на телеканалі “Дім” розповів, як знімав кіно під час щоденних обстрілів Києва, поділився тим, як готувався до захисту України зі зброєю у руках, і підкреслив важливість постійного нагадування світові про події в Україні.

Дмитро Томашпольський тривалий час перебував за кордоном, де презентував свій трилер “Сторонній”, а також документальний фільм “Лариса Кадочникова. Війна”. Тому кінорежисер не з чуток знає, як світ відноситься до подій в Україні:

– Мене здивувала реакція. Мені здавалося, що вже всі знають про війну, що всі розуміють: що, де, як. Вже дуже багато часу минуло з початку повномасштабного вторгнення. Ми обʼїздили всю Європу з показами, і побачили, що люди взагалі не знають про війну. Звичайно, найкраще знають у Польщі, а далі – Угорщина, Словаччина, Греція – ні. А ще скажу, що проросійський вектор дуже сильний.

За словами режисера, їм з командою доводилося багато розповідати, прояснювати і навіть розкривати очі на події в Україні:

– Деякі люди нічого не знають про те, що відбувалося в Київській області – в Бучі, Ірпені, про те, що робили і продовжують робити окупанти. Мені дуже прикро, але я думаю, що в цьому є і наша провина. Треба працювати, розповідати про це. Я, до речі, поцікавився, а що робить наш ворог у кіно в 2023-2024 роках, і знайшов – 1 млрд карбованців і 60 премʼєр фільмів! І ви розумієте, що це будуть за фільми.

Ворог продовжує сіяти потужну пропаганду, проте Дмитро Томашпольський запевняє – росії не вдасться переконати світ у “своїй правді”:

– Там такий рівень деградації. Я кажу це не заради пропаганди – це правда. Я інколи переглядаю ті фільми – мені це цікаво і потрібно для роботи, і скажу, що рівень деградації зашкалює. Зараз вони не можуть зробити якісний продукт, адже багато талановитих режисерів і акторів виїхали з країни, а ще тому що неможливо у зомбі-просторі робити справжнє мистецтво. Тому у них нічого не вийде.

Тому перед нашими митцями сьогодні стоїть важлива задача – створювати цікаве і якісне кіно, яке розповість всю правду про те, що зараз переживають українці:

– Нам потрібно знімати кіно. Але важливий момент – це треба робити талановито і професійно, а це дуже складно. А ще це треба робити щиро – це перше, що варто підкреслити, адже глядач має сприйняти і повірити.