Головна TV

«ДНК. Свої» допоміг людям, які провели своє дитинство в інтернаті, знайти рідних та дізнатися правду

Щонеділі на телеканалі СТБ виходить важливий соціальний проєкт «ДНК.Свої» з Тетяною Висоцькою. Проєкт продовжує свою соціальну місію з пошуку зниклих рідних, допомагає повернути додому близьких та відновити справедливість за допомогою тесту-ДНК. Минулого тижня журналісти програми одночасно взялися за розкриття одразу трьох історій пошуку родичів тих, хто провів своє дитинство в інтернаті.

21-річний Сергій з Луганської області розшукує справжню маму. Хоча раніше йому видали свідоцтво про її смерть. Жінка нібито померла ще у 2012 році, проте син вірить, що мати може бути живою.

«Мені б хотілося б мати близьку людину, яка б завжди питала, як у мене справи, як мій настрій, чи я поснідав, де я бував. Я жив в інтернаті з думкою, що у мене немає рідних», — каже Сергій.

Кілька років тому він вже знайшов нібито рідних брата Віталія і сестру Галину — за документами у них одна мама. Проте Віталій стверджує: його мама померла у 2021, а не у 2012. І хоча мати віддала в інтернат і Віталія, щоправда у 14 років, він бачився з нею у 2019 році. Проєкт провів тест ДНК, щоб дізнатися, ким насправді приходяться один одному Сергій, Віталій і Галина.

До програми «ДНК. Свої» також звернулася медикиня з Добропілля на Донеччині Дар’я. Вона хоче розшукати зниклого безвісти друга їхньої родини — військового Артема. Він зник під час виконання бойового завдання на фронті. Але так як Артем виріс у сиротинці, він не має родичів, які могли б офіційно його розшукувати. Є лише сестра Валентина, проте сам Артем не був впевнений, що вони насправді родичі. Наші журналісти розшукали маму, сестру та навіть тітку Артема, щоб дізнатися правду.

До другої річниці смерті легендарного тренера з Луганщини Римми Старостіної, донька її близьких друзів Олена вирішила розшукати підопічних жінки. Журналісти проєкту шукали спортсменів, які провели своє дитинство у сиротинці. Багато з них мали фізичні вади чи інвалідність.

«Втративши Римму Федорівну вони втратили щось материнське. Хотілося б зібрати разом всіх спортсменів, дізнатися, як склалася їхня доля. Чи всі змогли виїхати з території окупованої», — розповіла Олена, яка особисто знала багатьох з них.

Розслідувачам проєкту «ДНК. Свої» вдалося знайти вихованців Римми Старостіної не тільки в Україні, а і у Польщі, Німеччині та Ізраїлі. У студії відбулася більш ніж зворушлива зустріч старих друзів.

«Наша команда протягом більше року працювала над цією історією. Це була нелегка робота, але ми здійснили колосальний пошук по всьому світу. Журналісти-розслідувачі — це справжні герої, які віддано присвячують себе розкриттю правди. Одного з вихованців нам допомогла відшукати наша глядачка, яка зараз проживає в Польщі, але насправді вона родом з України», — розповіла керівниця проєкту Юлія Поборуєва.

Якщо ви також шукаєте рідних, з якими втратили зв’язок через повномасштабну війну, — пишіть на пошту dnk@slm.ua або телефонуйте за номерами гарячої лінії: +38(067)690–56–69, +38(067)690–56–91.