Головна Культура

До Дня Києва: цікаві місця столиці

У своєму проекті «УніверCheck» ведучий Нового каналу Олександр Педан з донькою Валерією розповіли, де обов’язково треба погуляти у столиці.

28 травня відзначається День Києва. Наша столиця – одна з найкрасивіших у світі! А зважаючи, що кожен хоч раз гуляв вулицями цього прекрасного міста, свято також для всіх. Ведучий проектів Нового каналу Олександр Педан разом із донькою Лерою порадили, якими місцями у Києві точно варто прогулятися, щоб насолодитися їх красою наживо. Топ-5 локацій столиці зібрали в освітньому тревелі «УніверCheck». Зберігайте, щоб не загубити!

Арсенальна площа

– Цю відновлену площу всі просто обожнюють, – каже Олександр Педан. – До того тут був завод «Арсенал», а ще раніше – Київська фортеця. До речі, на Арсенальній площі є навіть відновлені Микільські ворота, які були парадним в’їздом до київської фортеці. Наразі там замінили бруківку, зробили реставрацію, побудували багато кафе та ресторанів. Також там є Kyiv Food Market – фуд-хол у центрі столиці, в якому об’єднано близько 20 класних закладів. Але варто зазначити, що це недешеве туристичне місце.

Стритфуд «Котлета по-київськи» (вул. Хрещатик, 17)

– А це більш бюджетне нове місце в Києві, яке просто розірвало TikTok, – говорить Валерія Педан. – Раніше, насправді, знайти котлету по-київськи в Києві було дуже складно. А цей заклад знаходиться в центрі міста, і готують там швидко та смачно! Вважаю, що скуштувати цю котлету – must-have для кожного туриста й киянина. А ще тато каже, що це реальний конкурент «Київській перепічці».

Мікрорайон Воздвиженка

– Цей район люблять і місцеві, і туристи, тому що там дуже симпатично. Місце асоціюється з невисокими різнокольоровими будинками. Але не всім відомо, що вони до дрібних деталей відтворюють старовинний Поділ, а не нагадують Голландію, як часто кажуть, – говорить ведучий.

Київський фунікулер (нижня станція – вул. Сагайдачного, 3, верхня станція – вул. Десятинна, 1)

– Ще одна з візитівок міста! – каже донька ведучого. – Цей екзотичний вид транспорту з’явився у 1905 році. І створили його як найкоротший шлях між Подолом і верхнім містом. Але після появи метро в Києві він втратив своє значення як вид громадського транспорту. Та попри це, фунікулер досі люблять кияни, які живуть на Подолі. Та й туристи обожнюють, адже проїхатися за 8 гривень з таким видом – це суперкруто! Плюс, він об’єднує два важливі туристичні місця – Поштову і Михайлівську площі.

Київський велотрек

– Він один з найстаріших в Європі! – говорить Олександр Педан. – Побудували велотрек у 1913 році. Колись тут текла річка Либідь, потім був Афанасівський яр. А тепер – круте сучасне спортивне місце! Відвідати його може будь-хто.