Головна TV

До дня поезії. Ірма Вітовська – про улюблені збірки

Акторка поділилася особливими книжками українських поетів.

Щороку 21 березня відзначають Всесвітній день поезії. Серіал «Молода», який показує Новий канал, розповідає про життя книжкового видавництва. Зйомки серед книжок надихнули акторів пригадати своїх фаворитів у літературі. З нагоди свята акторка серіалу «Молода» Ірма Вітовська розповіла про улюблену поезію. Читай з любов’ю разом з Новим каналом та Yakaboo!

– Маю чесно зізнатися, що за останній рік я читала переважно професійні книжки, потрібні для навчання. Немає часу та сил, – відверто каже Ірма Вітовська. – Але під час війни іноді хочеться чогось драйвового й римованого. Тому інколи читаю вірші. Ділюся з вами улюбленими збірками!

«Війна 2022. Щоденники, есеї, поезії», сучасні українські автори

В антологію зібрали есеї, вірші та фрагменти щоденників українських письменників: Ліни Костенко, Софії Андрухович, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Любко Дереша, Павла Казаріна та інших. Після 24 лютого 2022 року в нашій країні утворилася нова воєнна реальність. Це й породило феномен нової літератури. У збірці не лише аналізують певні події, а й описують боротьбу українців за свою землю та незалежність.

«Після Криму», Світлана Поваляєва

Це перша поетична книжка авторки, в доробку якої вже є сім прозових і одна дитяча. У пронизливій збірці тісно переплітаються теми кохання, війни, чуттєвості й плинності часу.

Збірки сучасних українських поетів-військових

– Також мені подобаються вірші Максима Кривцова й Артема Полежаки, які зараз воюють. Тому раджу прочитати їхні твори, – додає Ірма Вітовська.

Харківський поет Артем Полежака видав три поетичні збірки – «Стіхи о жизні», «Навісні пісні» та «Люди у пошуках щастя». Після повномасштабного вторгнення росії став на захист вітчизни й зараз служить у Національної гвардії України. Має позивний Химера.

Рівненський письменник Максим Кривцов пише вірші з підліткового віку. Пісня його авторства «Легенда про жовтий скотч» звучить у фільмі «Наші котики». Восени 2014 року пішов добровольцем на фронт. Кривцов і сьогодні продовжує боронити нашу країну від ворога. Його позивний – Далі.

Дивіться серіал «Молода» з понеділка по четвер о 19:00 на Новому каналі

Довідка:

Цього тижня на Новому каналі стартує серіал «Молода», події якого відбуваються за лаштунками книжкового видавництва. На честь цього Новий канал разом з національною книжковою платформою Yakaboo запускають проєкт популяризації читання «Читаємо з любов`ю». Головна мета колаборації — підтримати інтерес українців до читання, а також підкреслити роль книги як інструменту психологічної розрядки та відновлення ментального здоров`я.

Новий канал і Yakaboo планують разом розповідати про цікаві книжкові новинки на українському видавничому ринку, готувати книжкові рекомендації від зіркових ведучих, проводити спільні промо та розіграші у соцмережах, інтегрувати тему читання та любові до книжок у телевізійні проєкти.