ТОП порад від телеведучих для тих, хто хоче стати журналістом
Яна Брензей
(Ведуча програми “Вікна-новини” на СТБ та загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”)
Людям, які хочуть стати журналістами або журналістками, я передусім хочу порадити зняти або не вдягати рожеві окуляри. Люди часто обирають медіа, а особливо телебачення чи відео-блогінг, коли вони хочуть популярності, щоби їх впізнавала на вулицях і уявляють собі цю роботу, як запоруку зіркового життя. Насправді журналістика, у тому числі – складна, марудна робота. Коли ти днями і тижнями, а інколи і місяцями маєш розбиратися з певною темою, добиватися коментаря, годинами сидіти і вичікувати чи з’явиться та людина з якою ти хочеш поговорити чи не з’явиться. Це справді може бути дуже виснажливим і тобі не завжди скажуть за це “дякую”. Ти будеш стикатися зі стереотипами про цю професію, дуже дошкульними і неправдивими, але тим не менше, вони можуть приносити біль. Тому треба зрозуміти до чого ти йдеш у журналістику, для того щоб відкривати людям правду про цей світ чи для того аби красиво передавати мамі привіт з теле-екрану. Другий варіант мотивації, наврядчи допоможе по справжньому реалізуватися в цій професії.
Сергій Кудімов
Ведучий Факти тижня. ICTV
Ведучий програми Історичні Факти (Freeдом).
На початку своєї журналістської кар’єри – я тоді ще працював на місцевому телебаченні у Житомирі – у приміщенні міської ради до мене підійшов чоловік. Ми не були знайомі. І більше ніколи після цього не зустрічалися. Але його я запам’ятав на все життя. Цей незнайомець мені молодому журналісту дав дуже «мотивуючу» пораду: «Сергію, це (журналістика-авт.) не ваше. Кидайте!». Хочу подякувати цьому незнайомцю. Внутрішня реакція на ті слова – «хрін тобі, я зможу» – дуже довго була тим копняком, який змушував мене рухатися вперед і вгору. Тому, порада починаючим, не боятися помилок. Їх буде дуже багато. Пам’ятайте, що ви зможете!
Вадим Карп’як
Ведучий ICTV. Ведучий головного політичного ток-шоу Свобода слова на ICTV.
Ведучий телемарафону “Єдині новини”
У мене тільки одна порада: “Добре подумайте ще раз, чи хочете ви насправді стати журналістом”(посміхається)
А якщо серйозно, відточуйте мову. Журналіст працює з інформацією, це матерія з якою він працює, але інструментом журналіста – є мова. І від того, наскільки журналіст добре володіє своїм інструментом, настільки добрим буде його робота. Дуже часто журналісти не володіють своїм інструментом, вони погано обізнані, не те що в іноземних мовах, а в своїй рідній мові. Тому для того, щоб це поліпшити, треба любити цю мову, треба її практикувати, багато нею читати і спілкуватися і стежити за її чистотою.
Колись був такий плакат, на одному заводі бачив: “Слюсар, тримай свій інструмент в чистоті!”, – це стосується і журналістського діла.
Юлія Сеник
(Ведуча «Факти» ICTV, Ведуча телемарафону “Єдині новини”)
Бути журналістом, це постійно вдосконалюватися, багато читати та всебічно розвиватися. Людина, яка націлена працювати в медіа-сфері, повинна розуміти серйозність цієї професії. Розуміти масштаби впливу журналістів на людей, цей тягар відповідальності має автоматично з’явитись у голові і супроводжувати протягом усього професійного шляху.
Володимир Рунець
(Автор і ведучий інформаційно-аналітичної програми “Смотрите сами”, спеціальний кореспондент телеканалу ICTV. Ведучий програми «Смотрите сами» (Freeдом).)
Журналістика – це зовсім не те, що ви про неї думаєте. Це мало сну, багато роботи і весь час в інформаційному потоці. Коли йдеш записувати інтерв’ю ти вже маєш знати відповіді на свої запитання. Це кропітка робота і ретельна підготовка. Окрім всього ти завжди маєш сам собі відповідати на запитання що ти хочеш сказати своїй аудиторії.
Петро Дем’янчук
(Ведучий «Факти» ICTV, Ведучий телемарафону “Єдині новини”)
Журналістика – це унікальний інструмент, який можна використати для злих і добрих намірів. І ми добре бачимо, як ефективно російські пропагандисти це роблять – я про зло. А з іншого боку ви навіть не уявляєте скільки радості має журналіст, коли його матеріали допомагають змінювати світ на краще.
Тетяна Висоцька
(Ведуча програми “Вікна-новини”, проєкту “ДНК. Свої” на СТБ та загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”)
Подумайте ще раз (сміється) це дуже активна, динамічна професія. Розвиток технологій, доступність і миттєвість, блогінг, соцмережі – все це знівелювало і дещо знецінило канони журналістики. І я думаю, цей процес буде продовжуватися, тому як в прямому ефірі – треба бути готовим до всього.
Оксана Гутцайт
(Ведуча «Факти» ICTV, Ведуча телемарафону “Єдині новини”)
Йдіть вчитися, ніколи не зважайте на людей, які кажуть вам, що туди неможливо вступити, туди неможливо пробитися. Шукайте можливості, стукайте в двері. Якщо зачинили двері, лізьте у вікно. Ніколи не здавайтеся і йдіть до своєї мети.
Анастасія Мазур
(Ведуча «Факти» ICTV, Ведуча телемарафону “Єдині новини”)
Порада -багато читати! Бути в контексті ситуації і реалій країни, вивчати історію. Класно знати іноземні мови, хоча б англійську! А взагалі цікавитися життям і людьми, бути спраглим до знань. І головне – небайдужим!!!!
Андрій Ковальський
(Ведучий «Факти» ICTV, Ведучий телемарафону “Єдині новини”)
Журналіст – це людина, тому може помилятися. Не бійтеся бути смішними. У підготовці матеріалу ліпше 100 разів перепитати ім’я, прізвище, посаду героя. Якщо потрібно детальніше розібратися в темі – не соромтеся ставити питання. Багато питань. Інколи може вони будуть смішні для співрозмовника, але точно вам не буде потім соромно за свій матеріал.