Лютий 2024 — це вже друга річниця з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну та десята з початку російської агресії. Важко описати, скільки трагедій та викликів пережили українці за час. Бо війна — це надзвичайно складний досвід, який може мати значний вплив на психічне здоров’я людей. Вона може призвести до розвитку тривоги, страху, депресії, посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших психологічних проблем.
Психологічне здоров’я — це основа для фізичного здоров’я. Коли ми емоційно виснажені, то більше схильні до фізичних захворювань, а також психологічне здоров’я дає нам можливість жити повноцінним життям, адже навіть під час війни ми можемо знаходити радість, сенс життя, будувати стосунки з людьми. Важливо пам’ятати, що всі люди реагують на війну по-різному. Деякі люди можуть бути більш стійкими, інші — більш схильними до розвитку психологічних проблем. Але всі люди потребують підтримки та розуміння.
Існує багато ресурсів, які розповідають, як зберегти психологічне здоров’я під час війни. Одним із них є подкасти. Анастасія Голуб зібрала добірку українських подкастів, які можуть допомогти підтримувати психологічний стан під час війни та інших кризових ситуацій у вашому житті.
“Емоційний інтелект” — цей подкаст від Радіо Культура дає слухачам знання про емоції, як їх усвідомити, зрозуміти себе та людей навколо. Ці знання допомагають слухачам краще справлятися з емоційними складнощами, які виникають під час війни.
“Жити далі?” — цей подкаст досліджує, як жити та знаходити сенс життя в умовах війни. Він пропонує слухачам практичні поради та емоційну підтримку, а також натхненні історії людей, які переживають складні часи.
“Простими словами” — цей подкаст фокусується на темі стосунків і війни. Він досліджує, як війна впливає на стосунки між людьми, як зберегти близькість та підтримку в складних умовах, а також як налагодити стосунки після пережитої травми.
“Менталочка” — подкаст про ментальне здоров’я, адже ментальна стабільність завжди була важливою опорою, а зараз стала ще важливішою для українців. Подкаст містить делікатні інтервізійні розмови про теперішній інтенсивний досвід від ведучих (експертки з питань гендерної рівності та кризового психолога).
“ВартоЖити” — цей подкаст присвячений впливу війни на психіку людей та способам подолання психологічних травм. Він пропонує слухачам інформацію про психологічні особливості воєнного часу, а також практичні поради щодо збереження психічного здоров’я.
“Хтознаяк” — цей подкаст веде психотерапевт, який ділиться своїми знаннями та досвідом про те, як працювати з емоціями (власними та чужими) в умовах війни, стресу та невизначеності. Він дає слухачам практичні поради та рекомендації, які допомагають їм краще розуміти себе та свої емоції, а також справлятися з емоційними викликами.
“Як це пережити?!” — це подкаст про емоції та стани, які притаманні нам як живим людям, зокрема відчуття безсилля від споглядання друзок, на яке розлетілось життя через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Подкаст психолога, який розуміється на емоціях та станах, а ще — на інструментах, які допомагають відчути себе краще.
“War-life balance” — подкаст від “Української правди” про пошуки себе під час війни, побудову романтичних стосунків і стосунків із сім’єю та близькими, пошук сил на роботу в часи відключень електроенергії, усвідомлення та прийняття смерті.
“Бо любов [крапка] війна” — це подкаст від “Радіо Сковорода” у форматі розмов з гостями, що діляться власними історіями травматичного досвіду війни, в якому ви можете впізнати себе і дізнатись, як рухатись далі.
“Саморефлексії” — це подкаст психологині про те, як пізнати і зрозуміти себе, де вона вголос говорить про власні саморефлексії, як відбувається її процес самопізнання. Ведуча ділиться психологічними знаннями та психотерапевтичними техніками, які слухачі можуть використати для кращого розуміння себе.
“Багатий внутрішній світ” — це подкаст про сучасну психологію та психотерапію, про серйозні психологічні дослідження й поширені псевдонаукові міфи.
“Візьми паузу” — це подкаст від психологині про ментальне здоров’я, що фокусується на тому, як навчитись жити у світі, який постійно змінюється.
Головне зображення: Колаж Суспільне Культура