Головна TV

Драматична історія 10-річного хлопчика, якого дивом вдалося повернути з росії

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе», що допомагає українцям знайти близьких людей, котрі загубилися під час війни, та розшукати рідних, із якими втрачено зв’язок. Цього тижня в новому випуску проекту – дивовижна історія порятунку 10-річного українського хлопчика Кирила Фещенка

10-річний Кирило разом зі старшою сестричкою Настею потрапив до росії ще зовсім маленьким, коли його мама переїхала туди до свого нового чоловіка. І за трагічним збігом обставин – саме 24 лютого минулого року, в перший день повномасштабної війни, жінка померла. Вітчим відмовився всиновлювати хлопчика. Після смерті мами Кирило переїхав до родини її подруги, Анни, чоловік якої воює в Україні на боці окупантів. Там, за словами дитини, над ним знущалися і постійно принижували. Та навіть погрожували, коли він жалівся, що рідний Нікополь обстрілюють російські військові, а його бабуся – в небезпеці. Саме бабуся Кирила, Алла Зіпа, незважаючи на заборону росіян, змогла розшукати й вивезти онука з ворожої країни.

До цього жінка ніколи не виїжджала далі рідного Нікополя, але заради порятунку Кирила вперше наважилася на довгу подорож разом із онучкою Настею – через Польщу, Литву та Латвію аж до росії. Алла забрала хлопчика з прийомної родини, де його не лише не любили, а й погрожували віддати в інтернат. Бабуся ніколи не зможе забути ту агресію і жорстокі слова жінки, в сім’ї якої протягом багатьох місяців жив її онук, зокрема й про те, що вона ненавидить хлопчика, бо він українець. Понад два місяці Алла винаймала 1-кімнатну квартиру, жила там разом із Кирилом, намагалася законно вивезти його додому, оббивала пороги всіх інстанцій. Але органи опіки відмовили бабусі, не дозволили взяти їй опіку над рідним онуком. Сказали відверто: у жінки є вибір: або стати громадянкою росії, або змусити біологічного батька приїхати по дитину. Але батько відмовився допомогти. Тоді бабуся наважилася потайки від усіх вивезти дитину з ворожої країни! З транспортом допомогли небайдужі волонтери. Але справа була дуже ризикованою…

На щастя, бабуся Алла з Кирилом уже в рідній Україні.

Як жінці вдалося перейти російський кордон, виїхати в Білорусь, а звідти – на Батьківщину? Дивіться у четвер, 20 квітня, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Щодня на адресу редакції «Шукаю тебе» продовжують надходити листи з проханням допомогти знайти людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Рідні розшукують 15-річного Сергія Самойлова з Маріуполя. Щойно місто опинилося під нещадним обстрілом ворога, хлопець одразу ж почав планувати, як йому виїхати в безпечне місце. Його родина чекала на евакуацію, та Сергій вирішив не зволікати. 6 березня він вийшов із дому – і більше не повернувся. При собі мав рюкзак із ноутбуком та документи… Вже рік батьки, брат і бабуся не бачили Сергія, але вони не втрачають надії розшукати хлопця.

Війна – це біль, страх, смерть і розлука. Так є зараз, так було й під час Другої світової. На проект прийшла заявка на пошук аж із Баварії. Ця історія завдовжки майже у 80 років. Лідія Ерліх із Німеччини розшукує близьких родичів із України – дітей маминого старшого брата Андрія Івановича Гаака. Війна назавжди розлучила чоловіка з донькою та сином, за життя він так і не зміг їх розшукати. Лідія ж вирішила продовжити пошуки двоюрідних брата і сестри. Правда, жінка знає тільки їхні імена – Ірина та Іван, приблизний рік народження – 1939-й, а також те, що жили вони в селі Ритикове Луганської області. Але сподівається, що глядачі «Шукаю тебе» допоможуть їй розшукати рідних.

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони і що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме.

Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.