Головна АЗОВ 22

Катерина Прокопенко: Жінки, які чекають, можуть досягти хоч Марсу, аби повернути рідних і покарати винних

Дружина командира ОЗСП «Азов» та засновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Катерина Прокопенко закликала суспільство продовжувати боротьбу за повернення полонених під час свого виступу на лекції Київського безпекового форуму з нагоди Дня Соборності України.

«Прошу кожного прикласти максимум зусиль і долучитись до визволення героїв з полону. Долучитись до підтримки сімей загиблих героїв», – звернулася Катерина до аудиторії та нагадала: – Близько 2000 воїнів «Азовсталі» знаходяться в полоні, з них – 700 азовців, яким найскладніше. Багато поранених ще з часів оборони міста, або ж від тортур. Також немало жінок».

Засновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» зауважила, що масове вбивство полонених в Оленівці стало однією з найтрагічніших подій в історії незалежної України, за яке ворог досі не поніс відповідальності: «Щонайменше 50 бійців з «Азову» загинуло, та близько 100 – поранено. Спланований росіянами теракт, закладена вибухівка, бажання всіх надурити казкою про HIMARS, знищення життів – те, чим живе Росія, як в прямому, так і переносному значенні. Але чи буде покарання винних? Місія ООН з розслідування трагедії розформована, а Червоний Хрест досі не може з’явитись у таборах для військовополонених українців».

Катерина Прокопенко нагадала про зруйнований росією Маріуполь: «Просто уявіть, що всі злочини світу локалізувались там: мародерство, насилля, використання цивільних в якості щита, ведення вогню по цивільних та критичним об’єктам, вбивства військовополонених на місці – до прикладу, відомий підтверджений факт: азовець Дан Звоник, який потрапив у полон в середині квітня і якого цинічно закатували та надіслали фото його матері. Цього б всього не відбувалось, якби не прийшла росія».

«Живі повинні боротись за полеглих, здорові – за поранених, а вільні – за полонених. Інакше ми не переможемо», – наголосила Катерина.

@AzovstalFamilies