Актор театру та кіно Олександр Рудинський став гостем нового випуску програми “Точка опори” на телеканалі “Дім”. У відвертій бесіді зі Світланою Леонтьєвою він поділився досвідом участі у зйомках фільму “Камінь, ножиці, папір”, який відтворює історію війни в Україні, базуючись на реальних подіях, і розповів про підтримку українців іноземними митцями. Також актор згадав, як хотів навчатися у театральному університеті у Москві та поділився думкою щодо того, як реагувати на росіян, які використовують українську культуру та ідентичність проти українців у своїх кінофільмах.
Нещодавно Олександр Рудинський повернувся зі зйомок короткометражного фільму “Камінь, ножиці, папір” про події в Україні, який знімався у Великобританії. Актор написав про це пост у своїх соціальних мережах, де зауважив, що це одна з найважливіших речей, які він зробив у своєму житті.
“Це фільм на реальних подіях. Це історія про молодого хлопця, якому мало виповнитися 18 років. Події відбуваються на сході України на початку повномасштабного вторгнення. Його тато хірург, він робив операції в бункері, приймав пологи… і цей молодий хлопець допомагав батькові. В якийсь момент про цей бункер дізналися росіяни. Це завʼязка історії. Далі розповідати немає сенсу. Дуже трагічна історія. Після неї цей хлопець пішов служити в ЗСУ, далі поїхав у Британію на навчання, випадково познайомився з режисером і розповів, що з ним трапилося в реальному житті. Я грав цього хлопця”, – розповів Олександр Рудинський про фільм “Камінь, ножиці, папір”.
За словами актора, це була найважча робота в його житті, адже він розумів, що не має права на помилку. Фільм триває свого 23 хвилини, а на знімальний процес знадобилося 2,5 тижня. За цей час актор схуднув на 6 кг і відчував повне виснаження.
“Я повернувся з синцями під очима і дуже-дуже виснажений. Найважче було те, що я вже не мав сил, а треба було ще зняти дубль. Я дуже багато палив, мало їв і пив дуже багато кави. Мені було абсолютно не до їжі, адже весь час я відчував шалену напругу. Події у фільмі, насправді давали розуміння того, що я як людина можу втомлюватися, виснажуватись, здаватися, але те усвідомлення, що цей герой, Іван, робив таке в житті, давало мені нове дихання і налаштування на новий дубль”, – поділився актор.
У “Точці опори” Світлана Леонтьєва зауважила – це не перша картина Олександра Рудинського, яка знімалася за кордоном, згодом на Netflix вийде серіал “Декамерон” і поцікавилася, чи підтримують іноземці українців.
“Над фільмом “Камінь, ножиці, папір” працювала величезна група людей. Коли я приїхав у цей бункер, був вражений, бо вони все облаштували так, наче я перебував в Україні. Було все: консерви, ліки – все з українськими назвами. Художники попрацювали блискуче. Операторка була з Тайваню. У неї на камері була наліпка українського прапора. У всіх на раціях були прапори України, хоча група була інтернаціональна. У фінальний день після останньої сцени вся група зібралася і кричала: “Слава Україні!” Звичайно, я відчував підтримку”, – розповів актор.
А під час зйомок серіалу “Декамерон”, які відбувалися в Італії, продюсери настільки переживали за життя актора, що були готові забезпечити йому проживання у центрі Риму на місяць разом із родиною. Проте актор відмовився і жив на дві країни.