Головна Діткам

Дитяче свято у воєнний час

Постійна експертка програми “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на каналі “Дом”, психологиня Наталя Підлісна, зібрала кілька найважливіших порад, які допоможуть легко і спокійно підготувати дитяче свято у непростий час. 

Експертка  радить не відмовлятися від свят повністю, просто переглянути і скоригувати їхній формат.

“Дітям потрібно вчитися жити в нових реаліях, не забороняючи позитивні емоції. Але малечі треба пояснювати, що формат свята не буде таким веселим, як в минулому році і не через те, що дитина “погана” або щось накоїла, а просто тому, що це заважають зробити вороги, які розв’язали війну. Якщо зробити це правильно – малеча не ображатиметься на батьків”, – пояснює психологиня Наталя Підлісна в ефірі каналу “Дом”.

Наступне питання, на якому варто зосередитися – батьки дітей, яких ви хочете запросити на свято. Треба, щоб дорослі відпустили малечу до вас. Тому зосередьтесь на таких моментах:

  • хто забере дітей;
  • куди вони йтимуть у разі повітряної тривоги;
  • мати номери телефонів усіх батьків і тримати з ними звʼязок під час святкування.

Крім того, психологиня зібрала список активностей, які будуть доречними сьогодні:

“Якщо діти тихі і не хочуть бігати, у програмі свята корисними будуть розмови про післявоєнне майбутнє – про що вони мріють. Доречним буде блок з майстернями, де можна ліпити, наприклад, коників з пластиліну, робити ляльки-мотанки, малювати мапу перемог української армії з танчиками та літачками. Доречним буде хор — він дасть можливість налагодити дихання і прибере фонову тривогу”, – радить експертка у програмі “Ранок Вдома”.

Проте слід памʼятати, що діти полюбляють активність і рух. Тому не зайвим буде завчасно попередити сусідів про свято та пояснити ситуацію. А вже після цього подумати кілька рухливих ігор, які піднімуть настрій та згуртують всіх.

Повна розповідь:

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.