Головна Культура

Дизайнер показав, якими могли бути літаки нової національної авіакомпанії України

Український дизайнер Богдан Гдаль показав, якими могли бути літаки нової державної авіакомпанії України, ініціатором створення якої був президент України Володимир Зеленський.

Передбачалося, що Ukrainian National Airlines (Українські національні авіалінії) полетять у 2022 році, проте широкомасштабне вторгнення Росії до України зупинило реалізацію проекту.

За словами Гдаля, наприкінці 2021 року на запит від міністра інфраструктури Олександра Кубракова він розробляв шрифт для назви авіакомпанії, яка мала наноситися на фюзеляжі авіалайнерів.

Дизайнер розповів, що завдання було – створити напис на основі духу літер Георгія Нарбута – українського художника-ілюстратора часів УНР.

Саме Нарбут створив шрифт, який використовувався на банкнотах гривні та поштових марках УНР.

«Умову, щоб це були б літери саме у стилі Нарбута, нібито ставив безпосередньо Зеленський», — розповів Гдаль.

Скріншот поста Богдана Гдаля в Facebook

Дизайнер вирішив поділитися попередньою версією дизайну літака Ukrainian National Airlines, оскільки через війну проект було відкладено на невизначений час.

На опублікованому зображенні на фюзеляжі літака Airbus A330 можна побачити напис Ukrainian National Airlines за мотивами шрифту Георгія Нарбута, а також синьо-жовту квітку. Саме така квітка стала символом святкування 30-річчя Незалежності України.

Назва Ukrainian National Airlines у стилістиці за мотивами шрифта Георгія Нарбута. Фото: Богдан Гдаль

За планами на кінець 2021 року передбачалося, що Ukrainian National Airlines виконуватиме рейси регіональними, середньомагістральними і трансконтинентальними маршрутами на нових літаках. До 2025 року авіаперевізник мав сформувати флот із 15-20 авіалайнерів.

avianews.com Україна