У Києво-Печерській Лаврі від завтра, 5 грудня, починають акцію “Дзвін пам’яті та надії”. Щоранку лунатимуть звуки дзвону Великої лаврської дзвіниці як нагадування суспільству про війну і те, що наразі не всі українські захисники повернулися додому.
Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у Facebook.
Щоранку, після загальнонаціональної хвилини мовчання, на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” 9 разів битимуть у найбільший дзвін на Великій лаврській дзвіниці.
Це нагадуватиме українцям та людям усього світу про війну і захисників, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у Росії, зниклих безвісти, депортованих до РФ дітей і дорослих.
Ідею започаткування пам’ятної акції підтвердив Суспільному в.о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій.
За його словами, 9 ударів дзвону символізують 9 років війни, що триває в Україні з 2014 року. “Ми хочемо посилити нагадування для всіх українців, що війна не закінчена, вона продовжується”, — пояснив мету акції архімандрит Авраамій.
За його словами, ця подія є неординарною, тому що відбувається в стінах святої обителі. Цю традицію насельники лаври Православної церкви України започатковують завтра, 5 грудня, з благословення предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого митрополита Епіфанія.
Дзвін Великої лаврської дзвіниці лунатиме до закінчення війни. “Ми надіємось, що Господь, по своїй милості, все таки дарує нам довгоочікуваний мир і перемогу”, — сказав в.о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Він додав, що до щоденної акції “Дзвін пам’яті та надії” зможуть долучитися ті, хто був у російському полоні, та інші люди, які наближають перемогу.
Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні
Наприкінці листопада з’явилось повідомлення від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що РФ призупинила обміни військовополоненими. Так Кремль хоче вплинути на українців й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.
Президент Володимир Зеленський на початку грудня заявив, що обміни полоненими з Росією тривають. Часто вони відбуваються не публічно, а іноді безпосередньо на полі бою.
За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у російському полоні станом на 17 листопада поточного року перебувають 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.
Тим часом у липні цього року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що у російському полоні перебуває понад 25 тисяч цивільних заручників, Україні вдалося повернути 144 людини.
11 червня відбувся останній обмін. Тоді Україна повернула з російського полону 95 українських захисників. Серед них оборонці Маріуполя, “Азовсталі” та Донбасу.
25 травня Україна повернула з російського полону 106 людей, серед яких 68 вважалися зниклими безвісти.
За даними Координаційного штабу, станом на 25 травня внаслідок обмінів додому повернули 2430 людей. Серед них — 139 цивільних.