Головна TV

Ексрадник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов – про волонтерство, виїзд чоловіків, веселощі

Гостем нового випуску подкаста “Олега френди”, який виходить на YouTube-сторінці каналу “Дім”, став громадський діяч, підприємець, волонтер, юрист, ексрадник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов. У відвертому інтерв’ю Олегу Борисову Ростислав розповів про створення волонтерського руху “Добробат” та незламність українців тоді, коли вони об’єднані.

Ростислав Смірнов пояснює: “Добробат” – це не про бізнес. Він із колегами мав чітку задачу – допомогти людям, які через агресію російських загарбників втратили домівки.

“Ми були одні з перших, хто приїхав у Київську область після окупації та побачили цей жах. На Бородянку і зараз жахливо дивитися, а тоді це був треш повний. Якось ми їхали через міст, і не знали, чи витримає він. Тому виходили з машини, водій переїжджав міст, а ми переходили його пішки. Так вийшло, що в міністерстві до мене часто “прилітали” задачі пов’язані з ДСНС. Я бачив, що буде багато розборів завалів, а це робота ДСНС, і їм потрібна буде допомога. А з іншого боку, я розумів, що люди хочуть допомагати – не всіх брали у військкоматах, але всі мали бажання щось робити. І тоді за 3-4 дні ми зібрали 10 тисяч заявок добровольців”, – пригадав Ростислав Смірнов початок руху “Добробат”.

Таке гуртування українців дало зрозуміти – це лише початок. Тоді творці волонтерського руху стали формувати групи добровольців у різних містах країни.

“Цей проєкт може сприйматися кимось, як про практичну користь: прийшли, вікна вставили і пішли. Але для мене він про єдність – без пафосу та гучних слів. Він показав, що коли ми об’єднуємося, ми дійсно непереможні! Це показала і ця війна. Я багато читав аналітики і зрозумів – у нас багато було такого, що одні йшли направо, а інші – наліво. А коли ми єдині – то можемо все!” – поділився Смірнов.

До цієї підтримки вже долучаються не лише українці, а й іноземці. Зараз волонтери формують окремий інтернаціональний батальйон.

“Всі ці люди хочуть допомагати і захищати. Це ключова історія. Ми – країна волонтерів. Якось я спілкувався з одним послом і почув фразу, яка трошки пояснить суть українців. Це наш мінус і наш плюс. Він сказав: “Ви українці – країна індивідуумів”. Є поняття індивідуального і колективного розуму. В Україні ми індивідуалісти, ми любимо допомагати і все беремо на себе, але якщо об’єднати 5 українців у кімнаті, почнеться повний безлад. Кожен тягне ковдру у свій бік ”, – коментує Ростислав Смірнов у випуску подкасту “Олега френди”.

Ексрадник міністра внутрішніх справ України зараз радить всім українцям згуртуватися і робити все на користь держави, адже тільки так ми можемо перемогти ворога і відбудувати країну.

“Місія і подальша наша національна ідея в єдності. Ми маємо робити все, що об’єднує нас. Для цього треба відставити все, що нас може роз’єднати чи розсварити”, – зауважив Ростислав Смірнов.