Оголосили переможців кінопремії “Золотий глобус”. Найбільше нагород, одразу 4, забрала стрічка “Емілія Перес”, ще три отримав “Бруталіст”. У категорії серіалів найкращими стали історична драма “Шьоґун”, “Оленя” та “Хитрощі”. Церемонія нагородження відбулася 5 січня в Лос-Анджелесі.
Премію “Золотий глобус” (Golden Globe) вручають щорічно з 1944 року за кіно- і телефільми. Саме цією церемонією розпочинається сезон різних нагород в індустрії, який зазвичай завершується на “Оскарі”.
Кінопремія розділяє свої нагороди за жанрами: фільми змагаються або в драматичній, або в комедійній, або в музичній категоріях. А на кожну акторську нагороду номінують одразу по 6 людей, що дає змогу відзначити одразу 36 акторських робіт, порівняно з 20 на “Оскарі”.
Найуспішнішим фільмом цьогоріч став мюзикл “Емілія Перес” — стрічка здобула одразу 4 нагороди. Отримуючи премію, режисер Жак Одіар сказав: “У ці неспокійні часи я сподіваюся, що «Емілія Перес» стане променем світла”.
Карла Софія Гасконь, Селена Гомес, Зої Салдана, Жак Одіар, Адріана Пас на церемонії “Золотий глобус”, 5 січня 2025 року. Michael Buckner/GG2025/Penske Media via Getty Images
Себастьян Стен, якого назвали найкращим актором у мюзиклі або комедії за фільм “Інша людина”, в якому він грає персонажа з потворним захворюванням обличчя, закликав людей позбавлятися упередженості: “Наше невігластво і дискомфорт навколо інвалідності та каліцтва повинні припинитися зараз, ми повинні нормалізувати це явище і заохочувати себе та наших дітей до прийняття”.
Фернанда Торрес стала першою бразильською акторкою, яка отримала нагороду в категорії драми за роль у фільмі “Я все ще тут”: “Я хочу присвятити це своїй матері — вона була тут 25 років тому, і це є доказом того, що мистецтво може прожити все життя”.
Найуспішнішим серіалом премії став “Шьоґун”, події якого відбуваються в Японії у XVII столітті — він отримав одразу 4 нагороди, повторивши торішній успіх на “Еммі”.
Акторка Демі Мур здобула свій перший “Золотий глобус” у кар’єрі. У промові вона поділилася тим, що не вважала, що їй взагалі дозволено отримувати нагороди.
“Я займаюся цим багато років, більш ніж 45 років, і це вперше я виграла щось як акторка. 30 років тому продюсер сказав мені, що я попкорн-акторка, і з того часу це означало для мене, що [нагороди] це не те, що мені дозволено мати, і що я можу робити успішні фільми, заробляти багато грошей, але не можу отримувати визнання. Я погодилася, і я повірила в це, і згодом це мене роз’їло, аж до того, що кілька років тому я вирішила, що, можливо, це все. Я зробила те, що мала зробити”, — сказала Демі Мур.
Вона отримала перемогу в номінації “Найкраща акторка (мюзикл чи комедія)” за головну роль у фільмі “Субстанція”.
“Тоді, коли я перебувала на низькій точці свого життя, на мій стіл потрапив чарівний, зухвалий, сміливий, нестандартний, абсолютно божевільний сценарій під назвою «Субстанція», і всесвіт сказав мені, що ти не все зробила”, — сказала акторка та подякувала всім, хто вірив у неї протягом її кар’єри.
До цього Демі Мур двічі номінувалася на “Золотий глобус” — за роль у фільмі “Привид” та роль у серіалі “Якби стіни могли говорити”. Також у різні роки акторка отримувала номінації від премій кінокритиків і навіть отримувала декілька перемог. Досі Демі Мур жодного разу не номінували на “Оскар”.
Демі Мур отримує нагороду “Золотий глобус”, 5 січня 2025 року. Rich Polk/GG2025/Penske Media via Getty Images
Переможці премії “Золотий глобус” у 2025 році
Найкращий кінофільм (драма): “Бруталіст”
Найкращий фільм (мюзикл або комедія): “Емілія Перес”
Найкращий фільм іноземною мовою: “Емілія Перес”
Найкращий анімаційний фільм: “Потік. Останній кіт на Землі”
Найкраща жіноча роль (драма): Фернанда Торрес, “Я все ще тут”
Найкраща чоловіча роль (драма): Едрієн Броуді, “Бруталіст”
Найкраща акторка (мюзикл чи комедія): Демі Мур, “Субстанція”
Найкращий актор (мюзикл чи комедія): Себастьян Стен, “Інша людина”
Найкраща акторка другого плану: Зої Салдана, “Емілія Перес”
Найкращий актор другого плану: Кіран Калкін, “Справжній біль”
Найкращий режисер: Брейді Корбет, “Бруталіст”
Найкращий сценарій: Пітер Страуган, “Конклав”
Найкраща оригінальна пісня: Evil, “Емілія Перес”
Найкращий оригінальний саундтрек до фільму: “Суперники”
Кінематографічні та касові досягнення: “Wicked: Чародійка”
Найкращий телесеріал (драма): “Шьоґун”
Найкращий телесеріал (комедія або мюзикл): “Хитрощі”
Найкращий мінісеріал: “Оленя”
Найкраща жіноча роль (драматичний серіал): Анна Савай, “Шьоґун”
Найкраща чоловіча роль (драматичний серіал): Хіроюкі Санада, “Шьоґун”
Найкраща жіноча роль (мюзикл або комедійний серіал): Джин Смарт, “Хитрощі”
Найкраща чоловіча роль (мюзикл або комедійний серіал): Джеремі Аллен Вайт, “Ведмідь”
Найкраща акторка мінісеріалу: Джоді Фостер, “Справжній детектив: Нічна країна”
Найкращий актор мінісеріалу: Колін Фаррелл, “Пінгвін”
Найкраща акторка другого плану (телесеріал): Джессіка Ганнінг, “Оленя”
Найкращий актор другого плану (телесеріал): Таданобу Асано, “Шьоґун”
Найкращий телевізійний стендап: Алі Вонг, “Самотня жінка”.