Головна TV

ESPHYR: «МЕНІ ПРОСТО СКАЗАЛИ, ЩО В МОГО СИНА ВЖЕ НЕМАЄ СЕРЦЕБИТТЯ»

У суботу,  1 жовтня, гостею проєкту #Муз_Оборона на каналі «Дом» стала українська співачка та композиторка Esphyr. Вона поділилась болісними спогадами про втрату ненародженої дитини, розповіла про найстрашніший момент під час війни та про місію своїх композицій «Воїни Світла» і «Назавжди».

Перед війною співачка жила й працювала в Данії. Повернулась, бо хотіла народити майбутню дитину в Україні. 24 лютого, як і мільйони українців, Esphyr з чоловіком прокинулись від вибухів. На цей день у неї був призначений скринінг.

«Я була вдома, близько 5 ранку почула вибухи. Саме в цей день мав бути плановий скринінг. Я на той момент вже знала, що буде хлопчик. Мабуть, це був найстрашніший момент війни – мовчання лікарки, яка дивиться в монітор і не знає, які підібрати слова. Мені просто сказали, що в мого сина вже немає серцебиття… Це все супроводжувалось постійними повітряними тривогами, звуками військової авіації. Під ці звуки я уявляла той самий пологовий будинок в Маріуполі, і я думала, що, мабуть, я буду вже не проти, якщо мене не врятують», – говорить Esphyr.

Порятунок від пережитого болю гостя #Муз_Оборони знайшла у творчості. Спочатку її слова «все мине, і ми буде разом зустрічати новий день» були звернені до ненародженого сина, та Esphyr відчула, що сьогодні вони звучать для всіх українців. Так з’явилась композиція «Воїни Світла».

«Вони з’явились, мабуть, у найскладніший день мого життя. Коли всі сили мене покинули, і тіло моє навіть не хотіло більше жити. Я написала приспів, де ніби звернулась до душі мого сина. Виявилось, що я звернулась з таким смислом, що всі сини які зараз не вдома, які захищають Україну вони повернуться. Ця пісня стала моїм порятунком і повернула мене до життя», – розповідає Esphyr.

Пісня «Назавжди» була натхненна образами наших героїв захисників та їхніх коханих. Це, за словами героїні #Муз_Оборони, уявний діалог між душами людей, які понад усе хочуть бути разом.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.